Jak używać programu Apowersoft iOS Recorder
Komentarz

Jak używać programu Apowersoft iOS Recorder

Ostatnia aktualizacja 18-01-2019 przez

W obecnych czasach, wielu z nas korzysta z usługi Apple TV w celu wyświetlenia ekranu iPhone na większym monitorze. Nie każdy użytkownik iPhone ma jednak ochotę korzystać z Apple TV. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie: jak wyświetlić ekran iPhone na komputerze. Na szczęście, program Apowersoft iOS Recorder umożliwia nam rozwiązanie tego problemu w wyjątkowo łatwy sposób.

Jak zacząć

Aby skorzystać z programu, wymagane są:

  1. iPhone 4s lub nowszy z funkcją AirPlay Mirroring.
  2. Komputer z bezprzewodową kartą LAN.
  3. Program Apowersoft iOS Recorder.

Pobieranie

Jak używać programu Apowersoft iOS Recorder

1

Jak podłączyć iPhone do komputera

Przed podłączeniem urządzenia należy połączyć iPhone i komputer z tą samą siecią Wi-Fi.

i

Uruchom program Apowersoft iOS Recorder na komputerze. Spowoduje to wyświetlenie okna “Alarmu Zabezpieczeń Windows”. Aby skutecznie podłączyć urządzenie, należy zaznaczyć oba pola, by umożliwić aplikacji korzystanie z prywatnych i publicznych sieci. Następnie kliknij przycisk „Zezwól na dostęp”, aby kontynuować.

umożliwiają podłączenie

Porada: Jeśli na twoim komputerze nie pojawia się okno zapytania po uruchomieniu programu iOS Recorder, to musisz ręcznie skonfigurować odpowiednie opcje. W tym celu, wejdź w „Panel Sterowania” > „System i Bezpieczeństwo” > „Zapora Windows” > „Zezwalaj aplikacjom na połączenia poza zaporą Windows”. Możesz wybrać aplikację Apowersoft iOS Recorder z listy „Dozwolone aplikacje i funkcje”. Następnie zaznacz wszystkie pola powiązane z aplikacją, aby przejść dalej.

pozwalają aplikacji

ii

Na urządzeniach z systemem iOS w wersji wcześniejszej niz 10, przesuń palcem od dołu ekranu w górę, aby przejść do Centrum Zarządzania i wybierz „AirPlay”. W systemie iOS 10 wystarczy wybrać „Klonowanie AirPlay” w Centrum Zarządzania.

Projekcja AirPlay

iii

Po włączeniu AirPlay, wyświetlone zostaną dostępne urządzenia do projekcji. Możesz teraz zaznaczyć ikonę z nazwą swojego komputera i włączyć opcję „Klonowanie” w przypadku systemu iOS w wersji wcześniejszej niż 10. W systemie iOS 10 możesz bezpośrednio wybrać pozycję, aby włączyć odzwierciedlanie.

Klonowanie AirPlay

iv

Komunikat “Tryb Lustrzany – połączono” pojawi się w prawym dolnym rogu interfejsu aplikacji iOS Recorder.

Przy dobrej prędkości połączenia sieciowego, połączenie zostanie nawiązane w zaledwie kilka sekund. Następnie, będziesz mógł wygodnie wyświetlić ekran iPhone na monitorze komputera. W ten sposób możesz komfortowo oglądać filmy, czy grać w gry z iPhone. Pamiętaj, że obrócenie ekranu telefonu spowoduje jednoczesne obrócenie ekranu odzwierciedlanego na komputerze.

2

Rozwiązywanie problemów z projekcją

Po ustawieniu projekcji urządzenia iOS na ekranie komputera przez AirPlay, możesz oglądać wykonywane na ekranie czynności i słyszeć odtworzony dźwięk z urządzeń marki Apple. Niemniej jednak, funkcja odzwierciedlania ekranu może powodować czasem pewne trudności, których rozwiązania opisaliśmy w poradniku poniżej.

Brak dźwięku podczas projekcji przez AirPlay

Jeśli możesz tylko oglądać ścieżkę wideo, ale nie słyszysz dźwięku z komputera, wykonaj opisane poniżej czynności, aby rozwiązać problem.

  • Sprawdź ustawienia Dźwięku/Wyciszenia na swoim iPhone/iPod i upewnij się, że urządzenie nie jest wyciszone (pomarańczowa linia).
  • projekcji przez AirPlay

  • Upewnij się, że głośność urządzeń Apple i komputera nie jest zbytnio obniżona.

Opóźnienia sieci lub projekcja nie jest płynna

Czasami zdarza się, że sieć Wi-Fi działa dość powoli lub nastręcza nam problemów na skutek zakłóceń elektromagnetycznych z pobliskich urządzeń. Aby rozwiązać tego typu problemy, zapoznaj się z sugestiami poniżej.

  • Odsuń przenośne urządzenia elektroniczne mogące zakłócać działanie sieci lub wyłącz je.
  • Podłącz komputer bezpośrednio do routera za pomocą kabla Ethernet zamiast Wi-Fi.

3

Jak nagrać ekran iPhone

Po podłączeniu urządzenia, wciśnij przycisk “Rozpocznij nagrywanie” w lewym górnym rogu interfejsu aplikacji, by rozpocząć nagrywanie. Jeśli chcesz przejrzeć później nagrane pliki, możesz wybrać opcję „Wyświetl w folderze” obok przycisku nagrywania.

rozpocząć nagrywanie

4

Jak odłączyć urządzenie

Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie lub wyświetlanie ekranu, wystarczy wcisnąć ikonę rozłączania w górnej części interfejsu. Ma ona kształt przycisku zasilania.

Dzięki programowi iOS Recorder, możesz łatwo wyświetlić ekran iPhone na komputerze, by wygodnie i synchronicznie przeglądać zdjęcia, muzykę, filmy, gry i dowolne inne pliki. Co więcej, aplikacja umożliwia również swobodną konfigurację wielu przydatnych ustawień, jak np. wersja językowa, format zapisu nagrań wideo, poziom jakości, itp. Menu opcji znaleźć można w prawym górnym rogu interfejsu aplikacji.

Ocena:4.8 /5(w oparciu o 20 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oRejestrator iOS, Rejestrator iOS dla Mac, Rejestrator iPhone/iPad, Rozwiązywanie problemów iOS.Ostatnia aktualizacja 18-01-2019

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry