Jak Usunąć Film z iPhone na Stałe
Komentarz

Jak Usunąć Film z iPhone na Stałe

Ostatnia aktualizacja 01-02-2018 przez

Nagrywanie własnych filmów nigdy nie było tak łatwe jak w obecnych czasach. Przed nadejściem ery smartfonów konieczny był zakup kamer cyfrowych lub camcorder’ów, aby zachować cenne wspomnienia. Współczesne technologie pozwalają ci nagrywać wszystko i wszędzie za pomocą własnego telefonu. Oczywiście, w kategorii smartfonów sprawdzających się najlepiej w roli kamery wymienić należy przede wszystkim smartony firmy Apple. iPhone’y wyposażone są w najwyższej jakości aparat pozwalający robić zdjęcia i nagrywać filmy w najwyższej rodzielczości.

Jak to zazwyczaj bywa, czasami chcielibyśmy usunąć pliki wideo z telefonu iPhone. Może to być spowodowane kończącym się miejscem w pamięci, chęcią usunięcia kompromitujących nagrań, ochrona prywatności, czy po prostu chęć wyczyszczenia zawartości urządzenia.

Niestety, usuwanie filmów z iPhone nie jest wcale takie proste. Wielu użytkowników uskarża się na zbytnie skomplikowanie procesu, błędy usuwania, brak przycisku „usuń”, problemy z synchronizacją danych, niepełne kasowanie, czy inne, podobne problemy.

Cztery Najlepsze Sposoby na Usuwanie Filmów z iPhone

Sposób 1: Usuwanie Filmów Bezpośrednio z Rolki Kamery iPhone

 1. Wybierz ikonę „Kamera” w głównym interfejsie iPhone’a.
 2. Przejdź do „Rolka Kamery” w lewym dolnym rogu ekranu.
 3. Gdy pojawi się pasek narzędzi, wybierz opcję „Rolka Kamery”.
 4. Otwórz zakładkę „Filmy”.
 5. Zaznacz ikonkę „Wybierz” w środkowej części ekranu.
 6. Wybierz filmy, które chcesz usunąć.
 7. Kliknij ikonkę „Usuń” i zaznacz „Usuń Wybrane Filmy”, aby zatwierdzić.

Usuwanie Filmów z Rolki Kamery iPhone

Uwaga: Ta metod jest skuteczna tylko w odniesieniu do filmów nagranych kamerą danego telefonu.

Sposób 2: Usuń Pobrane i Przeniesione Filmy w Aplikacji Wideo na iPhone

Jeśli mowa o pobranych, lub przeniesionych na telefon filmach, to proces ich usuwania jest nieco bardziej skomplikowany. W większości sytuacji, będzie wymagało to podłączenia telefonu do komputera (PC lub Mac) i skorzystanie z interfejsu iTunes. Co jednak zrobić, jeśli nie znajdujemy się w pobliżu naszego komputera, lub gdy nie mamy pod ręką kabla iPhone? Jak usunąć pobrane lub przeniesione na telefon filmy bezpośrednio z poziomu smartfona? Przeczytaj instrukcję poniżej.

 1. Otwórz aplikację „Wideo” na swoim urządzeniu.
 2. Pojawi się lista klipów wideo. Zaznacz nagrania, które chcesz usunąć.
 3. Przeciągnij każdy klip w lewą stronę ekranu.
 4. Przycisk „Usuń” powinien pojawić się po prawej stronie.
 5. Wciśnij duży przycisk „Usuń”, aby pozbyć się plików z telefonu.

Usuń Filmy w Aplikacji Wideo na iPhone

Dwie przedstawione powyżej metody pozwalające wymazać wideo z iPhone wymagają jedynie niewielkiego wysiłku i poziomu wiedzy technicznej. Niestety, żadna z nich nie jest 100% skuteczna. Wielu użytkowników zgłasza problemy z usuwaniem przeniesionych, pobranych i otrzymanych filmów, a nawet błędy związane z synchronizacją iTunes. Dodatkowo, usunięte w ten sposób filmy nie znikają na stałe z telefonu i mogą nadal zostać przywrócone. Jeśli zatem chcesz na stałe wymazać klipy wideo bez możliwości ich odzyskania, to zapoznaj się z rozwiązaniami przedstawionymi poniżej.

Sposób 3: Szybkie Usuwanie Filmów z iPhone 6

Apowersoft Phone Manager to zewnętrzny program służący do zarządzania zawartością telefonów iPhone i Android. Narzędzie to maksymalnie upraszcza zarządzenie plikami i czyni je bezpiecznym. Program posiada szeroki zakres funkcji, jak np.: tworzenie kopii zapasowych, synchronizacja, transfer i usuwanie dowolnych rodzajów plików, włącznie z wiadomościami, zdjęciami, muzyką, aplikacjami, itd. Aplikacja jest w pełni kompatybilna z wieloma modelami telefonów. Z jej pomocą możesz wygodnie usunąć wszystkie filmy z iPhone 6. Program Apowersoft Phone Manager wyróżnia się spośród innych, podobnych aplikacji dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika i dużej szybkości działania. Poniżej przedstawiliśmy krótką instrukcję obsługi programu:

 1. Pobierz program i podłącz urządzenie do komputera przez USB po uruchomieniu programu.

  Pobierz

 2. Wciśnij przycisk „Zaufaj” po podłączeniu urządzenia do komputera.
 3. Przejdź do głównego interfejsu programu i wybierz ikonkę „Wideo”.
 4. Zaznacz niechciane filmy lewym przyciskiem myszy, a następnie wciśnij przycisk „Usuń”.

Szybkie Usuwanie Filmów z iPhone

Uwaga: Przycisk „Zaznacz Wszystkie” pozwoli ci usunąć wszystkie klipy wideo naraz.

Oprócz możliwości usuwania filmów z iPhone, prezentowany menedżer telefonu posiada również funkcję „Importowania” filmów z komputera i „Eksportowania” filmów z telefonu na komputer. Ten niezwykle przydatny program pozwoli ci w łatwy sposób zarządzać filmami na smartfonach iPhone i Android.

Sposób 4: Usuwanie Filmów z iPhone na Stałe

iPhone data cleaner to aplikacja zabezpieczająca, która pozwoli ci usunąć pliki wideo z telefonu iPhone, a także zdjęcia, muzykę, dokumenty, pliki, hasła, konta, listy kontaktów, sms-y, mms-y, aplikacje, zakładki i wszelkie inne ustawienia. Aplikacja oferuje użytkownikom dwa tryby wymazywania danych – częściowy i całkowity. Usuwanie danych odbywa się na jednym z trzech dostępnych poziomów. Poziom Niski pozwala szybko usuwać dane; Poziom Średni nadpisuje skasowane lub istniejące dane; Poziom Wysoki całkowicie usuwa zachowane hasła, dane kont bankowych, ID użytkownika i inne prywatne dane.

Pobierz

 1. Podłącz iPhone do komputera za pomocą kabla USB.
 2. Uruchom program i zaczekaj, aż urządzenie zostanie automatycznie rozpoznane.
 3. Wybierz opcję „Wymaż usunięte pliki” w głównym interfejsie.
 4. Wybierz pożądany poziom wymazywania danych zależnie od swoich potrzeb.
 5. Kliknij „Start”, aby rozpocząć proces wymazywania.
 6. Po ukończeniu procesu, kliknij przycisk „Gotowe” i zobacz, ile miejsca udało ci się zwolnić.

Wymaż usunięte pliki

Największą zaletą korzystania z programu iPhone Data Cleaner jest możliwość całkowitego i nieodwracalnego usunięcia plików wideo. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy planują odsprzedać swoje urządzenie iOS, lub podarować je innej osobie. Co więcej, narzędzie to jest kompatybilne nie tylko ze smartfonami iPhone, ale również z innymi urządzeniami iOS, włącznie z iPad’em i iPod Touch.

Usuwanie filmów z iPhone powinno być dziecinnie proste po zapoznaniu się ze wskazówkami przedstawionymi w tekście. Aby jednak odpowiednio chronić własną prywatność, warto sięgnąć po narzędzie pozwalające wymazać wideo z iPhone na stałe. Pamiętaj, że kasowanie filmów bezpośrednio na telefonie nie oznacza, iż zostaną one usunięte na trwale. Narzędzia do odzyskiwania danych mogą z łatwością przywrócić treści usunięte w ten sposób. Aby bezpiecznie i trwale usunąć pliki wideo z telefonu iPhone, skorzystaj z profesjonalnego programu do usuwania danych z iOS.

Ocena:4.8 /5(w oparciu o 17 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oMenedżer Mobilna, Porady iPhone.Ostatnia aktualizacja 01-02-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry