Odzyskiwanie plików z kosza
Komentarz

Odzyskiwanie plików z kosza

Ostatnia aktualizacja 20-08-2018 przez

„Jak mogę odzyskać usunięte pliki z kosza?”, „Przypadkiem skasowałem ważny plik i chcę go odzyskać – co mogę zrobić?”, „Czy ktoś może pomóc mi przywrócić usunięte pliki z kosza?”. W sieci znaleźć można wiele podobnych pytań od osób, które nieumyślnie usunęły potrzebne pliki i chciałyby je odzyskać z kosza. W tym artykule pokażemy ci dokładnie, jak odzyskać takie dane.

Trzy sposoby na odzyskiwanie usuniętych plików z kosza

Sposób 1: przywracanie plików z kosza do oryginalnej lokalizacji

Korzystając z komputera z systemem Windows, możesz łatwo przywrócić usunięte pliki z kosza. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz kosz klikając ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierając „Otwórz” lub po prostu klikając dwukrotnie ikonę.
 2. Zaznacz pliki, które chcesz przywrócić z listy usuniętych plików i folderów.
 3. Kliknij zaznaczone pliki prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przywróć”. Spowoduje to przywrócenie plików do ich pierwotnych lokalizacji.

Jeśli nie pamiętasz dokładnej lokalizacji pliku, możesz kliknąć opcję „Właściwości”, a by sprawdzić dodatkowe informacje o pliku, w tym jego oryginalną lokalizację.

Sposób 2: odzyskiwanie danych z dysku z pomocą programu ApowerRecover

However, if you have emptied your recycle bin, you can use more powerful recycle bin file recovery tool.

ApowerRecover to program umożliwiający odzyskiwanie danych z dysku, który pozwala przywracać pliki z wielu lokalizacji, w tym również kosza. Aplikacja umożliwia odzyskiwanie zdjęć, filmów, plików audio, wiadomości e-mail, dokumentów i archiwów. Poniżej krótki opis obsługi programu.

 • Zainstaluj program na komputerze.

  Pobierz

 • Uruchom go i wybierz typ plików, które chcesz przywrócić. Możesz zaznaczyć jeden lub więcej typów w zależności od swoich potrzeb. Kliknij „Next”.
 • W menu „Select Location to Scan Files”, zaznacz „Recycle Bin”, a później kliknij „Next”. Program rozpocznie wówczas wyszukiwanie plików.

  ApowerRecover wybierz pojemnik na śmieci

 • Po ukończeniu skanowania wyświetlone zostaną wyniki. Możesz łatwo odszukać poszczególne pliki sprawdzając ich podgląd i inne dane w prawej części interfejsu. Możesz także odnaleźć potrzebne pliki przy pomocy funkcji „Path” i „Type”.
 • Po znalezieniu szukanych plików, zaznacz je i przywróć usunięte pliki z kosza.

W przeciwieństwie do pierwszego sposobu, po kliknięciu przycisku „Recover”, program zapyta o lokalizację, w której chcesz zapisać odzyskane dane. Jest to szczególnie przydatne, gdyż nie musisz dzięki temu ręcznie szukać przywróconych plików na dysku.

Sposób 3: przywracanie usuniętych plików z pomocą darmowych programów

Jako iż niektórzy użytkownicy potrzebują tylko jednorazowo przywrócić kilka plików, przygotowaliśmy również listę dwóch darmowych aplikacji do odzyskiwania danych.

Recuva

Recuva to darmowy i łatwy w obsłudze program. Po jego zainstalowaniu, możesz wybrać rodzaje plików, które chcesz wyszukać i wybrać opcję „W koszu”. Następnie, możesz też zdecydować, czy chcesz przeprowadzić głębokie skanowanie. Kliknij „Start”, a później wybierz pozycje z listy wyników i kliknij „Odzyskaj”, a na koniec wskaż lokalizację ich zapisu.

Obraz Recuva

Skorzystanie z pełnej wersji programu wymaga już niestety zakupu. Dodatkowo, darmowa wersja programu pozwala wyszukać tylko jeden typ pliku lub wszystkie dostępne pliki w danej lokalizacji.

FreeUndelete

Podobnie jak Recuva, FreeUndelete to darmowy program do odzyskiwania plików z kosza. Możesz w nim wyszukać usunięte pliki z poszczególnych partycji wpisując hasło w pasku wyszukiwania, a następnie kliknąć przycisk „Przywróć” w dolnej części okna.

Obraz FreeUndelete

Mimo iż dostępne jest wiele sposobów na odzyskiwanie skasowanych plików, program ApowerRecover naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji. Program zaprojektowany został z myślą o wygodzie użytkowania i doskonale sprawdza się do przywracania wszelkiego rodzaju plików. Program dostarcza także większej ilości opcji związanych z procesem odzyskiwania plików. Możesz pobrać program i rozpocząć przywracanie plików z kosza już teraz.

Pobierz

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 43 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oOdzyskiwania Danych.Ostatnia aktualizacja 20-08-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry