Jak odzyskać usunięte zdjęcia
Komentarz

Jak odzyskać usunięte zdjęcia

Ostatnia aktualizacja 22-08-2018 przez

Chciałem przesłać moje zdjęcia w sieci i udostępnić je znajomym, więc zgrałem je z aparatu na komputer. Coś się jednak stało i straciłem wszystkie z nich! Proszę o pomoc. Nie mogę znaleźć moich zdjęć, a naprawdę ich potrzebuję. Co mam zrobić?

Utrata cennych zdjęć bywa bardzo bolesna. Koniec końców, zdjęcia pozwalają nam zachować wspomnienia wspaniałych chwil i szczególnych wydarzeń, którymi chcemy cieszyć się przez całe życie. Dobra wiadomość jest taka, że przywracanie usuniętych zdjęć jest możliwe i całkiem proste. W dalszej części artykułu przedstawimy kilka pomocnych rozwiązań.

Najlepsze sposoby na przywracanie usuniętych zdjęć

ApowerRecover

ApowerRecover to niezawodny i rozbudowany program, który zawiera bardzo przejrzyste instrukcje wyszukiwania i odzyskiwania plików utraconych w skutek formatowania, usuwania i innych przyczyn. Ten program do przywracania danych z dysku twardego pozwoli ci nie tylko odzyskać pliki z kamkorderów, aparatów cyfrowych i komputerów, ale także z kart pamięci, kart SD, itp. Aplikacja udostępnia dwa tryby skanowania: tryb szybki oraz tryb głęboki. Jeśli po ukończeniu szybkiego skanowania nadal nie możesz odnaleźć swoich plików, możesz uruchomić głębokie skanowanie, aby gruntowniej sprawdzić zawartość dysku.

Aby odzyskać utracone zdjęcia z dysków twardych, postępuj zgodnie z instrukcją poniżej:

 1. Pobierz aplikację na swój komputer i uruchom ją.

  Pobierz

 2. Zaznacz pole przy „Photos” i kliknij „Next”.
 3. Wybierz lokalizację, w której znajdowały się utracone zdjęcia i kliknij „Next”.
 4. Program rozpocznie skanowanie. Po jego ukończeniu, wyświetlona zostanie lista wyników wraz z miniaturą podglądu. Możesz łatwo znaleźć szukane zdjęcia wg ich nazwy, ścieżki lub typu pliku.
 5. Zaznacz obrazy i przywróć je.

Znajdowanie i odzyskiwanie zdjęć

Porady:

 • Jeśli chcesz przywrócić usunięte zdjęcia z aparatu lub innych zewnętrznych dysków twardych, możesz podłączyć urządzenie do komputera i znaleźć je w zakładce „Connected Disks” w interfejsie „Select Location to Scan Files”.
 • Aby wyszukać plik wg jego nazwy, możesz kliknąć ikonę wyszukiwania pod miniaturą podglądu i wpisać nazwę pliku.
 • Program umożliwia przywracanie różnego rodzaju plików, w tym zdjęć, dokumentów, plików wideo i wielu innych. Obsługuje też wiele różnych formatów.

Dwa darmowe sposoby na przywracanie usuniętych zdjęć z dysku

Sposób 1: Odzyskiwanie usuniętych zdjęć przy pomocy kosza

Istnieje możliwość, że zaginione zdjęcia znajdują się w koszu na dysku komputera. Jeśli nie opróżniłeś jeszcze kosza od czasu ich utraty, kliknij dwukrotnie jego ikonę na pulpicie, aby przejrzeć listę usuniętych plików. Sprawdź, czy znajdują się tam twoje zdjęcia. Jeśli tak, zaznacz wszystkie pliki, które chcesz przywrócić, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przywróć”. Pliki zostaną wówczas przywrócone do lokalizacji, w której znajdowały się przed ich usunięciem.

Odzyskiwanie kosza

Sposób 2: Przywracanie usuniętych zdjęć z kopii zapasowej na dysku

Windows automatycznie zapisuje kopię plików i folderów, aby umożliwić ich późniejsze przywrócenie. Wcześniejsze wersje poszczególnych plików (tzw. shadow copies) można znaleźć w folderze, gdzie poprzednio zapisane były nasze zdjęcia. Aby odzyskać usunięte zdjęcia, kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Przywróć poprzednią wersję”. Wyświetlona zostanie wówczas lista plików do przywrócenia.

Przywracanie plików z poprzednich wersji

Możesz dokonać podglądu zawartości pliku przed jego przywróceniem, aby upewnić się, że jest to właściwy plik. Aby to zrobić, kliknik plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz”. Jeśli jest to prawidłowa kopia zdjęcia, możesz kliknąć opcję „Przywróć”. Spowoduje to przywrócenie obrazów do ich pierwotnej lokalizacji. Jeśli opcja przywracania nie jest dostępna, ale plik obrazu da się otworzyć, można dodatkowo zapisać go w innym folderze lub lokalizacji.

Mimo iż jest to naprawdę sprytny sposób na odzyskanie zdjęć, to nie jest on zawsze skuteczny. Zazwyczaj przy sprawdzaniu poprzednich wersji plików, znalezienie jakichkolwiek kopii nie jest możliwe. W takich przypadkach zalecamy skorzystanie z oprogramowania do odzyskiwania zdjęć wspomnianego wcześniej.

Najczęstsze powody utraty zdjęć

Istnieją różne przyczyny, które prowadzić mogą do zagubienia lub utraty zdjęć. Mimo iż dostępne są różne sposoby na ich odzyskanie, nadal warto znać pierwotne powody utraty zdjęć, aby zapobiec im w przyszłości.

 1. Przypadkowe naciśnięcie klawisza „Delete” na klawiaturze lub wybranie opcji usunięcia plików na komputerze. Zachowaj ostrożność podczas manipulowania plikami, aby zapobiec ich utracie.
 2. Pliki mogą zostać utracone, jeżeli aparat fotograficzny wyłączy się nagle lub w przypadku wyłączenia komputera podczas ich przesyłania.
 3. Niewystarczająca ilość miejsca na dysku komputera może również powodować utratę przenoszonych plików.
 4. Infekcje wirusowe mogą uszkodzić lub usunąć pliki na komputerze. Stosuj ochronę antywirusową i zachowaj ostrożność podczas otwierania łączy, pobierania załączników lub zapisywania plików na dysku.
Ocena:4.3 /5(w oparciu o 22 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oOdzyskiwania Danych.Ostatnia aktualizacja 22-08-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry