Jak przypiąć zrzuty ekranu na ekranie komputera?
Komentarz

Jak przypiąć zrzuty ekranu na ekranie komputera?

Ostatnia aktualizacja 13-04-2017 przez

Czasami zdarzają się niewygodne sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy ciągle przełączać aktywne strony/okna aplikacji, albo zmieniać rozmiar dwóch okien, by móc wyświetlić je obok siebie. Niezależnie od konkretnie napotkanego problemu, możesz rozwiązać go korzystając z funkcji przypinania zrzutów ekranu na ekranie komputera w programie Screen Capture Pro.

Screen Capture Pro to profesjonalne narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu, przeznaczone dla firm i osób prywatnych, w którym dostępne jest aż dziewięć trybów przechwytywania ekranu, w tym tryby wszystko w jednym, menu, przewijane okno, obszar, obszar niestandardowy i inne. Aby lepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników programu, wydana została niedawno wersja 1.3.0 programu, która umożliwia przypinanie zrzutów ekranu na pulpicie. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję korzystania z tej nowej funkcji.

Porady: „Szybki edytor” pozwala na natychmiastową edycję podczas tworzenia zrzutu ekranu, zaś „Edytor zaawansowany” zawiera bardziej rozbudowane opcje, dostępne po utworzeniu zrzutu ekranu. Należy również zauważyć, że opisywana funkcja dostępna jest tylko w „Szybkim edytorze” i można ją skonfigurować w menu „Zapis”.

Zapis

Wśród innych opcji tego programu do przechwytywania ekranu znajdziemy moduł planowania zdań, tryb fotograficzny, przesyłanie i udostępnianie obrazów, nagrywanie ekranu i inne. Aby dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych funkcji, zapoznaj się z treścią przewodnika.

Przykładowe zastosowania

Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy pracy i codziennym użytkowaniu. Można ją wykorzystywać w m.in. opisanych niżej sytuacjach.

Edukacja i nauczanie

Nauczyciele i uczniowie, którzy chcą wygodnie porównać odpowiedzi testów/egzaminów mogą wykonać zrzut ekranu karty odpowiedzi i przypiąć go do ekranu. W ten sposób można szybko przeanalizować lub ocenić prace lub testy wg klucza.

Edukacja i nauczanie

Projektowanie stron

Ponadto, przypinanie zrzutów ekranu jest szczególnie przydatne dla projektantów stron internetowych. Podczas pracy w programach PS, AI, AE, mogą oni łatwo analizować materiały poglądowe wykorzystywane w trakcie projektowania.

Projektowanie stron

Prace inżynieryjne

W przypadku otrzymanych rysunków technicznych lub architektonicznych, konieczne jest dokładne sprawdzanie wszystkich detali w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i funkcjonalności projektu.

Prace inżynieryjne

Tłumaczenia

Dzięki najnowszej funkcji programu, tłumacze nie muszą już ustawiać dwóch wyskalowanych okien na ekranie lub przełączać ich, by sprawdzić fragment tekstu, czy materiały pomocnicze. Wystarczy tylko przypiąć zrzut ekranu z tekstem podczas wykonywania tłumaczeń bezpośrednio w dokumentach Word lub Excel.

Tłumaczenia

Zakupy

Funkcja ta sprawdza się także podczas zakupów w sieci. Wielbiciele mody spędzają nieraz mnóstwo czasu na porównywaniu podobnych produktów, by wybrać ten najlepiej pasujący do wymarzonej kreacji bądź stylu.

Zakupy

Działalność firmowa

Pracownicy większych firm zobowiązani są często wykonywać skomplikowane analizy i zestawianie danych. W takich przypadkach, mogą oni wygodnie przypiąć poszczególne wykresy lub notatki do dalszej analizy.

Działalność firmowa

Zastosowania ogólne

Kiedy tylko masz do czynienia z ważnymi materiałami, które chcesz mieć zawsze pod ręką, możesz przypiąć i uszeregować je w kolejności na ekranie komputera, by mieć do nich łatwy dostęp.

Zastosowania ogólne

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 21 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oInformacja prasowa i aktualności.Ostatnia aktualizacja 13-04-2017

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry