Najlepszy Sposób na Nagrywanie Muzyki z radio Beats 1
Komentarz

Najlepszy Sposób na Nagrywanie Muzyki z radio Beats 1

Ostatnia aktualizacja 28-10-2015 przez

Radiostacja Beats 1 jest częścią usługi stream’owania muzyki Apple Music i funkcjonuje już w ponad 100 krajach na świecie. Zgodnie z zapowiedzią Apple ogłoszoną podczas WWDC 2015, Beats 1 działa nieprzerwanie w trybie 24/7 oferując słuchaczom doskonałe programy muzyczne, wywiady z gwiazdami sceny muzycznej, recenzje, itp. Oprócz słuchania stacji na żywo, użytkownicy mogą także tworzyć własne mini-stacje radiowe wyszukując ulubione piosenki, albumy, czy twórców. Beats 1 to naprawdę fascynująca stacja radiowa, lecz niestety nie można jej słuchać bez dostępu do Internetu. Na szczęście, w takich sytuacjach z pomocą przyjdą nam programy do nagrywania radia, które umożliwiają nagrywanie muzyki z Beats 1 w trakcie słuchania. Dzięki nim możemy zapisać nasze ulubione kawałki i audycje, by następnie odsłuchać ich nawet bez połączenia z siecią.

Zaawansowana Metoda na Nagrywanie Muzyki z radio Beats 1

Streaming Audio Recorder to potężny program w wersji desktop, który umożliwia wygodne nagrywanie muzyki z Beats 1. Aplikacja udostępnia zapisywanie ścieżek muzycznych w szerokim zakresie formatów i jakości, więc bez trudu znajdziemy tu format pliku kompatybilny z naszym odtwarzaczem, bądź urządzeniem mobilnym. Streaming Audio Recorder zawiera też inteligentny moduł identyfikatora ID3, który automatycznie rozpoznaje dane utworu podczas nagrywania. Co więcej, aplikacja umożliwia również tworzenie własnej playlisty w zaledwie kilku kliknięciach. Oto krótka instrukcja przedstawiająca sposób nagrywania i odtwarzania Beats 1 bez Internetu:

1

Pobierz i zainstaluj program Streaming Audio Recorder

Pobierz

Kliknij przycisk “Pobierz” umieszczony powyżej, aby pobrać program w wersji Windows lub Mac, a następnie zainstaluj go.

2

Skonfiguruj własne Ustawienia

Uruchom program, a następnie otwórz menu “Ustawienia” i przejdź do “Ustawienia nagrywania”. Wybierz odpowiedni format i folder zapisu. Zalecane jest również zaznaczenie opcji “Automatycznie identyfikuj etykiety ID3 po ukończeniu nagrywania”. Następnie ustaw źródło dźwięku jako “Dźwięk Systemowy” i kliknij “OK” w celu zatwierdzenia zmian.

zestaw Beats 1 rejestratora

3

Nagrywanie Beats 1 za darmo

W trakcie słuchania Beats 1, kliknij przycisk nagrywania, aby rozpocząć nagrywanie radia. W trakcie nagrywania, etykiety ID3 zostaną automatycznie dodane do zapisywanych plików. Aby zakończyć proces, kliknij ponownie ten sam przycisk.

nagrywanie Beats 1 muzyki

4

Tworzenie Playlisty Beats 1

Przejdź do zakładki “Biblioteka” i wybierz opcję “Utwórz Playlistę” w prawym górnym rogu ekranu. Wpisz nazwę playlisty, a następnie kliknij ikonkę plusa, aby dodać nagrane utwory z Beats 1. To już wszystko, możesz teraz odtworzyć swoją playlistę.

tworzenie radiowej playlisty

Wśród dodatkowych atutów programu znajdziemy także opcje edycji i konwersji ścieżek audio, a także możliwość nagrania ich na płytę CD. W ten sposób możesz zapisać muzykę z Beats 1 na wiele różnych sposobów.

Podstawowy Sposób na Nagrywanie radio Beats 1

Jeśli nie chcesz instalować dodatkowych programów do nagrywania radio na swoim komputerze, to warto wypróbować aplikację Darmowy Rejestrator Dźwięku Apowersoft. Aplikacja dostępna jest z poziomu przeglądarki i można z niej korzystać na Google Chrome, Firefox, IE, Safari, Opera i innych, mniej znanych przeglądarkach. Co więcej, aplikacja dostępna jest zarówno na systemach Windows, jak i Mac. Program oferuje dwa sposoby na nagrywanie muzyki z radio Beats 1. Oto one:

Opcja 1: Manualne Nagrywanie Apple Music z Beats 1

W trakcie odtwarzania radio Beats 1, możesz jednocześnie w prosty sposób nagrywać audycje.

  1. Wejdź na stronę darmowego radio-rekordera i kliknij przycisk “Rozpocznij Nagrywanie”.
  2. Pojawi się okienko z prośbą o uruchomienie apletu Java – zezwól na jego uruchomienie. Upewnij się jednak, że posiadasz najnowszą wersję Java. Tylko wówczas aplikacja będzie działać poprawnie.
  3. Skonfiguruj proste ustawienia po uruchomieniu program. Przejdź do zakładki “Wejście Audio” i wybierz “Dźwięk Systemowy”, a następnie kliknij ikonkę przy pasku “Zapis”, aby ustawić pożądany folder zapisu. W razie potrzeby, możesz też skonfigurować zaawansowane ustawienia aplikacji w menu “Narzędzia” – “Opcje”.
  4. Uruchom radiostację Beats 1 w normalny sposób. Kiedy natrafisz na interesującą cię audycję, kliknij ikonę nagrywania w programie Darmowy Rejestrator Dźwięku Apowersoft, aby rozpocząć nagrywanie Beats 1. W trakcie procesu nagrywania, możesz swobodnie zminimalizować okno aplikacji.
  5. Kliknij ikonę “Zatrzymaj”, aby zakończyć nagrywanie. Nagrany plik zostanie wyświetlony w interfejsie aplikacji. Możesz go odsłuchać klikając go dwukrotnie.

nagranie Beats 1

Dodatkowo, zaleca się skorzystanie z opcji “Zmień nazwę” i “Edytor etykiet ID3” w celu zmiany danych ścieżki audio z Beats 1 po jej nagraniu.

Opcja 2: Ustaw Zadanie Nagrywania Beats 1 o określonej porze

Jeśli interesuje cię konkretny program ze stacji Beats 1, to możesz skonfigurować zadanie planowanego nagrywania, aby automatycznie uruchomić nagrywanie o określonej porze. Oto krótka instrukcja, jak to zrobić:

  1. Po uruchomieniu aplikacji do nagrywania Beats 1, wejdź w zakładkę “Narzędzia” – “Utwórz Planowane Zadanie”.
  2. Ustaw “Nazwę zadania” i “Wyzwalacz” w pożądany sposób. Pamiętaj, że konieczne jest podanie prawidłowego czasu rozpoczęcia i długości nagrywania. Zgodnie z ogłoszonym rozkładem twoich ulubionych programów, możesz ustawić też kilka zadań jednocześnie.
  3. Następnie, kliknij przycisk “Utwórz”, aby stworzyć zadanie i “OK”, aby zatwierdzić konfigurację.
  4. Uruchom radio Beats 1, a następnie zajmij się czymkolwiek chcesz – możesz nawet odejść od komputera. Program rozpocznie nagrywanie automatycznie o określonej godzinie.

nagrywanie auto Beats 1 Radio

Zapisany plik audio pojawi się na dysku – kliknij przycisk “Otwórz folder”, aby łatwo go odszukać.

Jeśli nadal masz problem z wybraniem odpowiedniego sposobu na nagrywanie Beats 1 za darmo, to przygotowaliśmy dla ciebie krótkie podsumowanie. Program Darmowy Rejestrator Dźwięku Apowersoft dostępny jest całkowicie za darmo i skutecznie sprawdza się do celów nagrywania wszelkich ścieżek audio. Z kolei płatny program Streaming Audio Recorder umożliwia kompleksowe nagrywanie, zarządzanie treściami i kolekcjonowanie utworów z Beats 1. Wypróbuj oba rozwiązania i zdecyduj, które z nich lepiej spełnia twoje potrzeby.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 15 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oRejestrator Dźwięku.Ostatnia aktualizacja 28-10-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry