Czym jest Apple Music – Najważniejsze Informacje

Niesłychane tempo wzrostu rynku muzyki online umożliwia nam pozyskanie utworów praktycznie każdego artysty w zaledwie parę chwil. Miliony użytkowników mogą swobodnie pobierać piosenki za pośrednictwem wyszukiwarki, kupować całe albumy z internetowych serwisów, a także odtwarzać muzykę na żywo korzystając z przystosowanych do tego stron. Firma Apple postanowiła ostatnio poważniej podejść do tego sektora rynku wydając platformę Apple Music.

O Apple Music

apple music ikonaPlatforma Apple Music została oficjalnie przedstawiona na tegorocznej imprezie Worldwide Developer Conference w San Francisco. Jest to stworzona i obsługiwana przez Apple usługa stream’owania muzyki online. Aplikacja dostępna jest na wielu różnych systemach, włącznie z urządzeniami Apple, komputerami Windows i Mac, a także smartfonami Android. W początkowym okresie dostęp do platformy jest całkowicie darmowy przez 3 miesięce dla posiadaczy Apple ID. Po upływie tego czasu, miesięczny koszt subskrypcji wynosić będzie 9,99€ za miesiąc lub 14,99€ w wypadku konta rodzinnego gwarantującego dostęp aż 6 osobom jednocześnie.

Usługa Apple Music stała się oficjalnie dostępna 30 czerwca wraz z oczekiwaną od dłuższego czasu aktualizacją iOS 8.4. Możliwość skorzystania z Apple Music jest dostępna obecnie dla osób korzystających z urządzeń iPhone, iPad, iPod, a także komputerów Mac i Windows. Użytkownicy systemu Android uzyskają dostęp do aplikacji w późniejszym terminie. Podobnie jak większość popularnych serwisów z muzyką na żywo, Apple Music oferuje użytkownikom dostęp do niesłychanie obszernej biblioteki muzycznej. Ponadto, platforma oferuje też wiele innych ciekawych funkcji, takich jak inteligentny odtwarzacz muzyki online, radio internetowe Beats1 operujące 24/7 i specjalny portal społecznościowy pozwalający fanom na bezpośredni kontakt z ulubionymi wykonawcami.

Najistotniejsze Funkcje Apple Music

Najnowsza usługa muzyki na żywo Apple zawiera trzy podstawowe funkcje. Choć omawiane funkcje mogą być już znane użytkownikom innych serwisów podobnego typu, Apple zapowiada na swojej platformie całkowice nowatorskie i znacznie bardziej rozwinięte podejście. Zgodnie z oświadczeniem firmy, Apple Music ma przypominać „mniej cyfrowe bity, a bardziej prawdziwą sztukę”.

Odkrywaj Muzykę

Po rejestracji na platformie użytkownicy mogą odtwarzać dowolne utwory dostępne na iTunes i pobierać je na dysk komputera. Warto przy tym wspomnieć, że iTunes udostępnia największą w sieci kolekcję muzyki na którą składa się ponad 25 milionów utworów, a liczba ta wciąż rośnie. Co więcej, użytkownicy mogą sięgnąć też po wysokiej jakości specjalnie dostosowane playlisty i zapoznać się z rekomendacjami w kwestii utworów i albumów pokrewnych z wybieranymi przez nas kawałkami. Wbudowana wyszukiwarka umożliwia łatwe odnajdowanie ulubionych utworów za pomocą haseł wyszukiwania, jak również przeszukiwanie kolekcji wg gatunku.

apple music gracz

Radio Beats 1

Oprócz możliwości słuchania praktycznie nieograniczonej liczby utworów, użytkownicy Apple Music mogą dostroić się do radiostacji Beats1 prowadzonej bezpośrednio przez Apple. Jest to jedyna ogólnoświatowa stacja radiowa działająca 24 godziny na dobę. Radio nadaje z Nowego Jorku, Los Angeles i Londynu. Wśród prowadzących znajdziemy wielu słynnych DJ-ów, takich jak Zane Lowe, Blame Ebro i Julie Adenuga. Oprócz grania popularnych piosenek „zamawianych” przez fanów z całego świata, na antenie emitowane będą także wywiady i audycje skupiające się na recenzjach muzyki ulubionych twórców wraz z urywkami z ich najnowszych albumów.

radio beats 1 interfejs

Apple Connect

Jeśli kiedykolwiek znuży cię słuchanie Apple Music, to być może zechcesz zajrzeć na portal Apple Connect. Co prawda nie jest to pierwsze podejście Apple do portali społecznościowych mających na celu łączenie fanów z wykonawcami, ale zważywszy na sam rozmach głównej usługi tym razem projekt ten ma spore szanse powodzenia. Dzięki Apple Connect, twórcy muzyki będą mogli udostępniać dowolnego rodzaju treści swoim fanom. Mogą to być eksluzywne nagrania, występy studyjne, nagrania wideo, klipy z codziennego życia, itp. Funkcja ta zintegrowana ma być też z Twitter’em, Instagramem i Facebookiem, aby ułatwić użytkownikom dzielenie się materiałami.

apple connect

Jak Osiągnąć Pełnię Muzycznego Szczęścia z Apple Music

Oprócz pytania “czym jest Apple Music?” warto zapytać także jakie możliwości oferuje nam ta platforma. Zważywszy na przedstawiony powyżej zakres funkcji, możemy pokrótce przybliżyć poszczególne jej zastosowania.

Pobieraj i Kolekcjonuj Apple Music

i

Nagrywanie Apple Music – jako że możliwe jest odtwarzanie utworów i playlist Apple Music na żywo, możesz też nagrywać je w trakcie słuchania. Wystarczy wyszukać utwór, uruchomić go, a następnie nagrać ścieżkę przy użyciu wysokiej jakości programu do nagrywania audio. Aby dowiedzieć się więcej na temat, zapoznaj się z dalszą treścią artykułu.

ii

Nagrywanie Beats 1 – aby uzyskać dostęp do eksluzywnych materiałów emitowanych na Beats1, takich jak wywiady, prezentacje singli, plotki i inne treści związane z twoim ulubionym wykonawcą, możesz nagrać poszczególne audycje progamem do nagrywania radia i odsłuchać je w dogodnym dla ciebie momencie.

iii

Nagrywanie Apple Music na CD – jeśli nagrane przez ciebie utwory zajmują zbyt dużo miejsca na dysku, możesz wypalić je na płytach CD do późniejszego wykorzystania. Co więcej, w ten sposób możesz wygodnie skatalogować swoją kolekcję wg poszczególnych twórców, albumów, czy gatunków muzycznych.

Odtwarzanie Apple Music na Urządzeniach Android

i

Odtwarzanie Apple Music na Android – urządzenia z systemem Android stanowią znaczną część rynku smartfonów, zaś dostęp do Apple Music nie jest ograniczony tylko do urządzeń iOS. Zgodnie z zapowiedzią firmy, usługa Apple Music ma zostać udostępniona na systemie Android jesienią tego roku. Na pierwszym etapie funkcjonowania platformy możliwe jest jednak pobieranie piosenek na dysk komputera i przesyłanie ich na własne urządzenie w celu słuchania Apple Music na Android.

ii

Odtwarzanie Apple Music na Windows Phone – obecnie nie wiadomo jeszcze nic na temat udostępnienia platformy Apple Music użytkownikom Windows Phone. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest pobieranie utworór z Apple Music na komputer i przenoszenie ich na Windows Phone za pomocą kabla USB lub specjalnego programu do przesyłania plików.

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry