Jak łatwo zrobić zrzut ekranu na komputerze
Komentarz

Jak łatwo zrobić zrzut ekranu na komputerze

Ostatnia aktualizacja 04-08-2015 przez

Przechwytywanie obrazu ekranu komputerowego jest obecnie niezbędne, ponieważ umożliwia użytkownikom gromadzenie materiałów, które mają zawrzeć w dokumentach, stanowią suplement materiałów dydaktycznych lub po prostu umożliwiają dzielenie się ekranem ze znajomymi lub współpracownikami. Zrzut ekranu na komputerze zazwyczaj robi się korzystając z domyślnej konfiguracji zrzutu ekranu, naciskając na przycisk „Print Screen”. Wystarczy otworzyć dokument, a następnie kliknąć na przycisk „Print Screen” znajdujący się na klawiaturze i wkleić zrzut do aplikacji paint, w której można go zapisać. Jest to łatwa metoda, jednak funkcja ta jest ograniczona tylko do robienia zrzutów ekranu i wymaga dodatkowej aplikacji w celu zapisania obrazu na dysku lokalnym. W tym przypadku lepiej jest przyjrzeć się wskazanym sposobom drukowania zrzutów ekranu na komputerze, przedstawionym w poniższym artykule.

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze (zalecany sposób)

W celu przechwycenia obrazu z ekranu komputerowego zaleca się jest korzystanie z niezawodnej aplikacji, takiej jak np. Darmowy Program do Przechwytywania Ekranu Apowersoft. Jest to program internetowy do efektywnego przechwytywania obrazu z ekranu. Korzystając z tego programu można łatwo przechwytywać obrazy ze stron internetowych, blogów, programów, filmów a nawet gier. Ponadto aplikacja ta posiada wbudowany edytor obrazów, który można wykorzystać do dodawania adnotacji takich jak linie, kształty, tekst i podkreślenia. Jeśli chcesz udostępnić zrzut ekranu znajomym online, możesz to zrobić korzystając z funkcji udostępniania.

jak zrobić screena na komputerze

Poniżej opisane są proste kroki informujące jak zrobić screena na komputerze za pomocą tego programu:

  • Przejdź do strony internetowej z Darmowy Program do Przechwytywania Ekranu Apowersoft, kliknij na przycisk „Uruchom aplikację” i poczekaj na uruchomienie aplikacji robienia zrzutów ekranu.
  • Następnie otwórz dokument, którego obraz chcesz przechwycić.
  • Aby zrobić zrzut ekranu, wystarczy kliknąć na ikonę aparatu i pojawi się celownik.
  • Teraz przeciągnij celownikiem nad częścią ekranu, której zrzut chcesz zrobić i uwolnij przycisk myszy.
  • Pojawi się podgląd i prosty edytor. Tutaj możesz dodać przypis.
  • Aby zapisać obraz, kliknij na ikonę podobną do dyskietki, by zapisać obraz na dysku lokalnym.

Ponadto aplikację można używać do kopiowania zrzutów ekranu w schowku lub do przesyłania zrobionych zrzutów do pamięci w chmurze. Z drugiej strony, jeśli chcesz przechwycić zrzut ekranu w trybie offline, a następnie można użyć jego wersję profesjonalną, oferującą kilka interesujących funkcji, takich jak: 10 różnych trybów przechwytywania obrazu, prosty i zaawansowany edytor, harmonogram zadań oraz rejestrator wideo. Aby pobrać tę aplikację wystarczy nacisnąć poniższy przycisk Pobierz.

Pobierz

Ponadto, można również korzystać z niektórych alternatywnych programów, by zrobić zrzut ekranu. Każdy z nich posiada różne funkcje, mogą Cię zainteresować.

Inne narzędzia do przechwytywania obrazu ekranu na komputerze

Narzędzie Wycinanie

Narzędzie WycinanieJest to jedno z typowych rozwiązań dla zrzutów ekranu na komputerze, ponieważ narzędzie to jest proste i wygodne w obsłudze. Snipping Tool jest domyślnym narzędziem, które można znaleźć w większości systemów operacyjnych Windows. Narzędzie to służy do pobierania i zapisywania zrzutów ekranu. Korzystając z tego narzędzia użytkownik ma opcję robienia zrzutów Wycinka dowolnego, Wycinka prostokątnego, Wycinka okna i Wycinka pełnoekranowego. Dodatkowo, użytkownicy mają również możliwość wysyłania przyciętego obrazu drogą e-mailową. Jak zrobic screena na komputerze za pomocą tego narzędzia? Wystarczy przejść do menu start systemu Windows, gdzie znajduje się narzędzie Snipping tool i otworzyć je. Kliknij na „Nowy” i przeciągnij myszką, aby wybrać region. Następnie pokaże się wyskakujące okienko ze zrzutem. Naciśnij na przycisk dyskietki, aby zapisać zrzut w pliku lokalnym.

Zalety: jest łatwy w użyciu.

Wady: jego działanie jest ograniczone do robienia zrzutów ekranu.

Skitch

Jak zrobic screena na komputerzeKolejną opcją, którą można wypróbować jest Skitch. Jest to darmowe narzędzie, które umożliwia przechwytywanie, edycję i udostępnianie obrazów. Wielu użytkowników korzysta z tej aplikacji, ponieważ można z niej korzystać na różnych platformach, takich jak Windows, OS X, Android i w systemie iOS. Korzystając z tego narzędzia, użytkownicy mogą przechwytywać różne obrazy na swoim komputerze, takie jak strony internetowe, mapy, zdjęcia, pliki PDF. Ponadto można potem dodawać komentarze, aby położyć na coś nacisk lub po prostu przekazać opinię i podzielić się pomysłami.

Zalety: umożliwia edycję obrazu.

Wady: zajmuje dużo miejsca na dysku.

PicPick

PicPickPicPick to ostatnie rozwiązanie kwestii jak zrobić zrzut ekranu na komputerze. Zgodnie z nazwą aplikacja ta służy do pobierania i robienia dowolnych zrzutów na ekranie komputera. Za pomocą tego programu możesz zrobić zrzut ekranu strony internetowej, ściśle określonego regionu lub aktywnego okna. Poza robieniem zrzutów ekranu, aplikacja posiada także edytor obrazów, który można wykorzystać do dodawania prostych komentarzy takich jak linie, kształty, zakreślenia, tekst, oraz wiele więcej. Program posiada nawet akcesoria graficzne do bardziej szczegółowej edycji.

Zalety: posiada inne funkcje oprócz funkcji przechwytywania obrazu ekranu.

Wady: zbyt skomplikowany dla początkujących.

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy różne sposoby jak zrobić zrzut ekranu na komputerze i wybór należy do Ciebie. Niemniej jednak, zalecamy korzystanie z Apowersoft Free Screen Capture, gdyż program ten można używać bez instalacji. Ponadto, oprócz funkcji robienia zrzutów ekranu, program ten posiada wiele innych ciekawych funkcji. Jest również w 100% bezpłatny.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 18 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oZrzut Ekranu.Ostatnia aktualizacja 04-08-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry