Darmowe Alternatywy dla Snagit do Tworzenia Zrzutów Ekranu
Komentarz

Darmowe Alternatywy dla Snagit do Tworzenia Zrzutów Ekranu

Ostatnia aktualizacja 04-08-2015 przez

Snagit to popularne narzędzie służące do przechwytywania ekranu. Program umożliwia zapisywanie wybranych części ekranu, przesuwanych stron internetowych, a także aktywnych okien. Z jego pomocą możesz także edytować zrzuty ekranu i zapisywać pliki online w chmurze. Ponadto, Snagit posiada jeszcze wiele innych funkcji, takich jak nagrywanie filmów, przechwytywanie stron internetowych i obrazów. Snagit dostępny jest w wersji darmowej oraz płatnej. Niestety, tylko płatna wersja programu umożliwia korzystanie z wielu jego najprzydatniejszych funkcji. Jest to zapewne główny powód dla którego użytkownicy wyszukują darmowe alternatywy dla Snagit. Jeśli szukasz równie zaawansowanej aplikacji oferującej te same podstawowe funkcje wraz z bardziej przejrzystym interfejsem, to na pewno spodobają ci się nasze sugestie przedstawiane w tym artykule.

Najlepsze Programy Podobne do Snagit

1. Apowersoft Screen Capture Pro

Program Apowersoft Screen Capture Pro pozwala tworzyć zrzuty ekranu dowolnych wyświetlanych na ekranie treści. Aplikacja pozwala rejestrować również aktywność użytkownika, zawartość stron internetowych, pliki multimedialne, aktywne okna i interfejsy programów, obraz z kamer internetowych i wiele innych. Podobnie jak Snagit, aplikacja posiada również funkcję nagrywania ekranu. Wszystkie wykonywane na ekranie czynności można nagrywać w jakości HD. W trakcie rejestrowania ekranu, użytkownik może nawet wyszczególnić sekcje ekranu, lub dodać do nich przypisy w czasie rzeczywistym. Jest to naprawdę przydatna aplikacja.

alternatywa dla SnagIt

Apowersoft Screen Capture Pro to prawdopodobnie najlepsza dostępna na rynku alternatywa dla Snagit. Program umożliwia także łatwe udostępnianie zapisanych obrazów poprzez email, portale społecznościowe, komunikatory internetowe i inne kanały. Warto też wspomnieć, że podobnie jak Snagit, program ten oferuje darmowe przechowywanie plików we własnej przestrzeni użytkownika w chmurze bez konieczności rejestracji.

Pobierz

Zalety: Dodatkowe funkcje, takie jak edytor obrazów i udostępnianie zdjęć online.

Wady: Dotąd nie stwierdzono.

2. Narzędzie Wycinanie

Narzędzie WycinanieJeśli mowa o wbudowanych narzędziach w systemie operacyjnym, to warto wspomnieć, że system Windows posiada własną wersję programu do przechwytywania ekranu o nazwie Narzędzie Wycinianie. Mimo iż aplikacja nie może w żaden sposób równać się ze Snagit w zakresie nagrywania klipów wideo i audio, to wciąż można wykorzystać ją do rejestrowania czynności na ekranie. Tak jak inne programy podobne do Snagit, aplikacja umożliwia edycję przechwytywanych obrazów za pomocą wbudowanego edytora.

Narzędzie Wycinanie dostępne jest na Windows Vista, Windows 7 i nowszych. Niestety, użytkownicy Windows XP i Mac OS muszą samodzielnie zaopatrzyć się w tego typu program.

Zalety: Prosty w użyciu, dostępny od zaraz na Windows 7 i 8.

Wady: Ograniczone funkcje edycji.

3. Jing

darmowe alternatywy dla SnagitJing to darmowa alternatywa dla Snagit wyposażona w przepiękny interfejs użytkownika. Program umożliwia przechwytywanie dowolnych treści z ekranu i oferuje rozbudowane funkcje edycji – od oznaczania zrzutów ekranu, po wyszczególnianie jego sekcji i wstawianie pól tekstowych. Aplikacja posiada również moduł nagrywania ekranu, ale czas nagrywania ograniczony jest do zaledwie 5 minut.

Zalety: Program jest darmowy.

Wady: Nagrywanie klipów wideo ograniczone do 5 minut.

4. Greenshot

GreenshotGreenshot to kolejna alternatywa dla Snagit. Program pozwala na szybkie tworzenie zrzutów ekranu, rejestrowanie aktywności w obrębie pulpitu, okien aplikacji i stron internetowych. Program zapewnia identyczne możliwości przechwytywania ekranu co Snagit, a ponadto oferuje użytkownikowi niesamowicie rozbudowane funkcje edycji i udostępniania zapisanych obrazów. Greenshot nie wymaga płatnej subskrypcji, czy zakupu. Niestety, program nie posiada oferowanego przez Snagit modułu nagrywania ekranu.

Zalety: Umożliwia funkcjonalną edycję obrazów.

Wady: Przechwytywanie całej zawartości stron nie działa poprawnie. Krawędzie strony są obcinane, lub powstaje wokół nich czarne tło.

5. PicPick

programy podobne do SnagitPodobnie jak inne darmowe alternatywy dla Snagit, PicPick zapewnia użytkownikom bogaty wybór funkcji. Jest to dedykowane narzędzie do przechwytywania obrazu z wyjątkowo dużą ilością dostępnych funkcji edycji. Program udostępnia selektor i paletę kolorów, linijkę pikselową, kątomierz, tablicę i wiele innych. Użytkownicy mogą także dodawać rozmaite efekty, jak np. efekt rozmycia, czy zmianę jasności obrazu. Dodatkowo, program oferuje wiele możliwości modyfikacji zapisu obrazów i pozwala udostępniać obrazy w zaledwie kilku kliknięciach.

Zalety: Łatwe i szybkie przechwytywanie ekranu.

Wady: Obsługa edytora obrazów nie jest tak intuicyjna jak w Snagit.

6. TinyTake

TinyTakeDarmowe narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu o szerokim zakresie funkcji. Program umożliwia przechwytywanie dowolnej zawartości ekranu komputera, edycję obrazów i udostępnianie ich na portalach społecznościowych. Użytkownicy mogą dodawać do obrazów tekst, kształty, linie, strzałki i inne.

Zalety: Moduł do dodawania przypisów.

Wady: Do udostępniania obrazów w sieci wymagane jest konto MangoApps.

Podsumowanie

Alternatywy dla Snagit są bardzo powszechne w Internecie i nietrudno jest je znaleźć. Od dostępnych całkowicie za darmo programów po płatne narzędzia, każde z nich pozwoli ci zajerestrować dowolne obiekty i treści wyświetlane na ekranie komputera. W zależności od twoich potrzeb, na pewno uda ci się znaleźć odpowiedni dla siebie program z naszej listy, który posiada wszystkie funkcje oferowane przez Snagit. Jeśli jednak szukasz równie dobrego, a nawet lepszego niż Snagit progamu, to Apowersoft Screen Capture Pro będzie dla ciebie najlepszym wyborem. Jest to wyjątkowo rozbudowany program i naprawdę warto go wypróbować. Możesz to zrobić już teraz klikając przycisk poniżej.

Pobierz

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 18 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oZrzut Ekranu.Ostatnia aktualizacja 04-08-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry