Nagrywanie radia z Internetu
Komentarz

Nagrywanie radia z Internetu

Ostatnia aktualizacja 04-08-2015 przez

Radio internetowe, nazywane również czasem sieciowym lub stream’owym, jest usługą muzyczną dostarczaną za pośrednictwem Internetu. Ta forma rozpowszechniania muzyki cieszy się poparciem wielu użytkowników, gdyż wybór odpowiedniej stacji gwarantuje większą spójność tematyczną i jakość odtwarzanych utworów. W przeciwieństwie do tradycyjnego radia nadającego za pomocą różnych częstotliwości i fal, radia sieciowe zapewniają stały dostęp bez względu na siłę sygnału i miejsce przebywania. Wiele radiostacji internetowych oferuje szeroką selekcję niszowych utworów, które nie zawsze można usłyszeć w komercyjnych stacjach. Naturalnie, możliwość słuchania rzadko spotkanych ścieżek powoduje, że wielu z nas chciałoby je dodać do własnej kolekcji. Z tego właśnie powodu chcieliśmy podzielić się z Wami dobrymi sposobami na nagrywanie radia internetowego.

Najlepszy program do radia internetowego

Nagrywanie z radia internetowego jest całkiem łatwe, zwłaszcza z użyciem odpowiedniego oprogramowania. Obydwie z proponowanych przez nas metod wykorzystują program do radia internetowego dostępny na wszystkich typach systemów operacyjnych.

Darmowe nagrywanie radia internetowego na Windows

1. Sound Recorder

Najlepszym sposobem na nagrywanie radia w systemie Windows jest wbudowany rejestrator dźwięku. Wystarczy uruchomić aplikację z menu Start, a na ekranie pojawi się interfejs programu. Wystarczy teraz wybrać pożądaną ścieżkę utworu i kliknąć przycisk “Nagrywanie”. Jedyną wadą tego programu jest skromny zakres dodatkowych funkcji i brak możliwości edycji sposobu nagrywania.

radio internetowe

2. Darmowy Rejestrator Dźwięku Apowersoft

Znacznie bardziej rozbudowanym rozwiązaniem dla użytkowników Windows OS jest zaawansowany program do radia internetowego Darmowy Rejestrator Dźwięku Apowersoft. Jak sugeruje sama nazwa programu, jest to darmowe narzędzie do nagrywania radia z sieci dostępne z poziomu przegladarki. W przeciwieństwie do Rejestratora Dźwięku, program ten oferuje dość duży wybór opcji nagrywania.

Darmowy Rejestrator Dźwięku

Aby skorzystać z programu, wystarczy tylko uruchomić nagrywanie ze strony i wybrać źródło ścieżek audio do nagrania. Oto krótka instrukcja korzystania z aplikacji: wejdź na stronę programu i otwórz menu „Wejście audio”. Wśród dostępnych opcji nagrywania znajdziemy Mikrofon, Dźwięk systemowy, lub oba na raz. Po dokonaniu wyboru, wyszukaj internetowy stream radio z którego chcesz nagrywać muzykę, a następnie kliknij przycisk „Nnagrywanie”. Rejestrowanie dźwięku rozpocznie się automatycznie, więc zaleca się dobrą synchronizację z biegiem utworu. Darmowy Rejestrator Dźwięku Apowersoft zawiera również wbudowany moduł konwertera audio, który jest niezwykle przydatny jeśli chcemy zapisać nasze pliki w innym formacie audio.

Nagrywanie radia internetowego na Mac

Pobierz

Użytkownicy komputerów Mac mogą również łatwo znaleźć odpowiedni program do radia internetowego dla siebie. Jest nim aplikacja Rejestrator Dźwięku dla Mac Apowersoft. Narzędzie to jest w pełni kompatybilne z infrastrukturą innych aplikacji na Mac, co czyni je niezwykle intuicyjnym w obsłudze. Aby skorzystać z programu należy go najpierw zainstalować, uruchomić, a następnie otworzyć ulubione radio internetowe. Później wystarczy tylko wcisnąć przycisk „Nagrywanie”, a program sam zatroszczy się o resztę. Warto skorzystać z tej aplikacji, gdyż umożliwia ona wygodne rejestrowanie muzyki z dowolnego stream’u audio, czy radia internetowego. Dodatkowo, aplikacja zawiera również wbudowany konwerter audio i edytor pozwalający modyfikować zapisywane ścieżki dźwiękowe.

program do radia internetowego

Trzy Godne Polecenia Internetowe Radiostacje

Pandora

Niezwykle popularne radio internetowe z bogatą kolekcją nowych i starszych utworów dostępnych w bibliotece. Strona jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Jedyną wadą Pandory jest ograniczony dostęp do serwisu w niektórych krajach.

Slacker

Jeśli chcesz posłuchać milionów doskonałych kawałków, to Slacker jest świetnym radiem internetowym dla Ciebie. Strona główna serwisu może być nieco myląca, gdyż nie znajdziemy tam listy piosenek czy miniatur zespołów. Widoczny jest tylko pasek wyszukiwania, w którym wpisać możemy poszukiwaną piosenkę lub zespół. Po wprowadzeniu hasła, pojawi się lista wszystkich powiązanych utworów mp3. Podobnie jak w poprzedniej rekomendacji, wadą Slackera jest ograniczenie dostępności w niektórych krajach.

Spotify

Kolejnym popularnym serwisem radia internetowego jest Spotify, w którym znajdziemy ogromną kolekcję utworów z wszystkich możliwych gatunków muzyki. Niestety, korzystanie z serwisu wymaga dokonania pełnej rejestracji, a niektóre z oferowanych usług są płatne. Serwis funkcjonuje tylko w wybranych krajach.

Poza trzema wymienionymi powyżej sugestiami w sieci funkcjonują tysiące innych radiostacji internetowych, a niektóre z nich ograniczają się tylko do wybranych gatunków muzyki. Niezależnie od tego, jakie radio internetowe zdecydujesz się wybrać, miej na uwadze przedstawione powyżej sposoby na nagrywanie radia internetowego.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 10 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oRejestrator Dźwięku.Ostatnia aktualizacja 04-08-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry