Najlepsze programy do nagrywania płyt CD
Komentarz

Najlepsze programy do nagrywania płyt CD

Ostatnia aktualizacja 18-04-2016 przez

W dzisiejszych czasach, większość z nas słucha muzyki w MP3, gdyż format ten zajmuje mniej miejsca i jest kompatybilny z większością odtwarzaczy multimediów oraz urządzeń. Oczywiście nie oznacza to, że płyty audio CD odeszły już całkowicie do lamusa. Na rynku wciąż dostępnych jest wiele odtwarzaczy muzycznych, które nie obsługują plików MP3. Dlatego też, wielu użytkowników chcących zaoszczędzić nieco miejsca na dysku komputera lub tworzyć bezpieczne kopie danych nadal interesuje temat nagrywania płyt CD.

Zanim weżmiesz się do dzieła, przygotuj wszystko, co będzie ci potrzebne w procesie. Po pierwsze, warto zawczasu zebrać wszystkie pliki MP3, które chcesz nagrać. Istnieje wiele sposobów na zdobycie ulubionych utworów, jak np. zakupienie ich w sieci lub nagranie piosenek przy pomocy aplikacji, takich jak Darmowy Rejestrator Dźwięku Online. Będziesz potrzebować także czystej płyty CD, na której nagrasz utwory, nagrywarki CD i skutecznej aplikacji do wypalania płyt. W tym artykule omówimy trzy sposoby na nagrywanie własnych płyt CD.

Nagrywanie płyt audio CD z MP3

Sposób 1: Skuteczne nagrywanie muzyki na CD

Pierwsze rozwiązanie zakłada użycie programu Streaming Audio Recorder. Jest to absolutnie najlepszy konwerter MP3 do audio CD, ponieważ posiada on przyjazny interfejs użytkownika i wiele przydatnych funkcji. Oprócz nagrywania płyt, aplikacja umożliwia także nagrywanie i konwersję ścieżek audio, edycję etykiet ID3, kopiowanie płyt CD, itp. Nagranie płyty audio CD w aplikacji jest wyjątkowo łatwe i wymaga jedynie zastosowania poniższych kroków:

Pobierz

  1. Włóz czystą płytę CD do nagrywarki CD komputera.
  2. Uruchom program Streaming Audio Recorder.
  3. Kliknij menu “Narzędzia” i wybierz “Nagrywarka CD”.
  4. Kliknij przycisk “Dodaj” i wybierz pliki MP3, które chcesz nagrać na płycie. Możesz zmienić kolejność utworów na płycie zaznaczając je i klikając przyciski “W górę” lub “W dół”.
  5. Kliknij przycisk “Start”, aby rozpocząć proces nagrywania płyty.

nagrać dźwięk na płytach CD

Procedura korzystania z programu jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia. Co więcej, aplikacja obsługuje wszystkie wersje systemów operacyjnych Windows, co umożliwia również łatwe kopiowanie CD na Windows 10.

Sposób 2: Darmowe nagrywanie płyt CD

Korzystając z aplikacji Free MP3 to CD Converter&Burner, możesz nagrać utwory MP3 na CD w zaledwie kilku krokach. Aplikacja umożliwia konwersję i nagrywanie wielu formatów audio na płytach CD, w tym również MP3. Inne dostępne formaty to m.in. ASF, WMV, czy WMV. Nagrywanie piosenek na CD w programie jest całkiem łatwe. Wystarczy wybrać nagrywarkę w rozwijanym menu napędu DVD, dodać utwory MP3 do nagrania i kliknąć przycisk “Nagraj”. To już wszystko.

wolne nagrywarki CD

Sposób 3: Nagrywanie płyt CD przez iTunes

iTunes to kolejny sposób, który jest lepszy niż niejedne programy do nagrywania płyt CD. Aplikacja ta znana jest większości jako menedżer plików muzycznych, ale przy jej pomocy można również kupować ulubione utwory, słuchać radio, czy też nagrywać płyty CD audio, MP3 lub inne typy danych. Procedura nagrywania plików MP3 na CD jest całkiem prosta.

nagrać CD z iTunes

Jako że iTunes pozwala jedynie nagrywać piosenki z playlisty, proces należy koniecznie rozpocząć od utworzenia playlisty. W tym celu, kliknij ikonę „Plik” w głównym interfejsie programu, a następnie „Nowy” > „Nowa playlista”, by utworzyć playlistę. Następnie, przeciągnij pliki, które chcesz nagrać do playlisty. Kliknij ikonę ustawień w dolnej części interfejsu i wybierz opcję „Nagraj playlistę na płycie” z menu. Na ekranie pojawi się okno, gdzie możesz skonfigurować odpowiednie ustawienia. Później, wystarczy już tylko rozpocząć nagrywanie CD klikając przycisk „Nagraj”.

Wszystkie trzy metody przedstawione powyżej umożliwią ci nagrywanie płyt audio CD z MP3. Pierwszy z nich zakłada użycie programu Streaming Audio Recorder, który stanowi naszą osobistą rekomendację. Aplikacja Free MP3 to CD Converter&Burner jest wprawdzie darmowa, ale posiada jedynie ograniczone funkcje. Jeśli zaś chodzi o iTunes, to proces nagrywania płyt nie jest zbyt elastyczny i niekiedy może być nieco mylący. Ponadto, drugi i trzeci sposób działają skutecznie wyłącznie w przypadku muzyki bez zabezpieczeń DRM. Jeśli zależy ci zatem na wydajnym narzędziu, które dostarczy ci wielu opcji na nagrywanie płyt CD, to program Streaming Audio Recorder będzie idealnym wyborem.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 22 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oRejestrator Dźwięku.Ostatnia aktualizacja 18-04-2016

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry