Najlepszy program do nagrywania ekranu na Android
Komentarz

Najlepszy program do nagrywania ekranu na Android

Ostatnia aktualizacja 29-11-2018 przez

W obecnych czasach, urządzenia Android zajmują sporą część udziału w rynku urządzeń mobilnych. Dzięki ogromnej różnorodności aplikacji rozwijanych na platformie Android, nasze życia stają się wygodniejsze I ciekawsze. W związku z tym, wielu użytkowników chciałoby móc zdalnie udostępniać różne ciekawe treści znajomym lub nagrywać różne materiały na telefonie. Prawdopodobnie najlepszym sposobem jest skorzystanie z odpowiedniego rejestratora ekranu, których dzięsiątki dostępne są w sklepach z aplikacjami. Sama ilość dostępnych aplikacji sprawia jednak, że trudno jest dokonać nam wyboru. Dlatego też, w tym artykule zebraliśmy listę najepszych opcji, spośród których wybierzesz łatwo swój program do nagrywania ekranu na Android.

I. Najlepszy sposób na nagrywanie ekranu Android

Jedną ze szczególnie polecanych aplikacji jest program Apowersoft Screen Recorder. Program umożliwia tworzenie filmików pokazowych, samouczków, nagrań z gier, czy dowolnych innych czynności na ekranie telefonu Android. W programie dostępnych jest wiele różnych opcji, takich jak możliwość ustawienia rozdzielczości, bitrate, ilości klatek, itp. Oprócz nagrywania ekranu, aplikacja umożliwia także nagrywanie obrazu z kamery internetowej wraz z dźwiękiem z telefonu, mikrofonu lub obydwu źródeł naraz. Mimo sporej ilości rozbudowanych i zaawansowanych funkcji, aplikacja jest całkiem łatwa w obsłudze, nawet dla początkujących użytkowników.

Dodatkowo, program posiada także funkcję ukrywania okna aplikacji, której nie chcemy nagrywać. Co ważniejsze, nagrywanie ekranu Android w aplikacji nie wymaga podłączania telefonu (root). Należy jednak pamiętać, że program dostępny jest tylko na Android w wersji 5.0 lub późniejszej.

nagrywanie ekranu na Android

Zalety: Nie wymaga podłączania (root), umożliwia nagrywanie ścieżki wideo oraz audio.

Wady: Dostępny wyłącznie na Android w wersji 5.0 i nowszych.

Warto wspomnieć, że w ofercie Apowersoft dostępny jest także rejestrator Android w wersji desktop, znany pod nazwą Rejestrator Android Apowersoft. Aplikacja ta umożliwia projekcję i przechwytywanie na komputerze dowolnych czynności wykonywanych na ekranie Android. Obsługuje ona również niektóre modele urządzeń Android w wersjach wcześniejszych niż 5.0. Poniżej zamieściliśmy również link do pobrania programu.

Pobierz

II. Inne rejestratory ekranu Android

1. Wymaga podłączenia (root) – Rec.

Rec. to kolejny program do nagrywania ekranu na Android, który zasłużył sobie na miejsce na naszej liście. Aplikacja ta umożliwia przechwytywanie ekranu telefonu w postaci klipu wideo. Niestety, wymaga on wcześniejszego podłączenia urządzenia (root). Korzystając z programu Rec, możesz nagrywać film z dźwiękiem z mikrofonu (bez dźwięku systemowego) o długości nieprzekraczającej pięciu minut. Przed rozpoczęciem nagrywania, możesz dostosować bitrate, czas nagrywania i komendy wywoływane gestami. Ograniczenie czasu nagrywania usunąć można kupując pełną wersję programu. Rec. jest całkiem sprawnym rozwiązaniem do tworzenia samouczków, recenzji aplikacji i nagrań z gier.

Rec.

Zalety: Łatwość obsługi i możliwość sterowania gestami (potrząśnięcie telefonu zatrzymuje nagrywanie).

Wady: Wymaga podłączenia telefonu (root) i obsługuje wyłącznie urządzenia na Android 4.4 Kitkat lub nowszym (wersja Android Lollipop 5.0+ nie wymaga podłączania)

2. Proste rozwiązanie – SCR Screen Recorder Free

SCR to kolejna aplikacja umożliwiająca nagrywanie ekranu Android, choć niestety nakłada ona ograniczenie czasu nagrywania do 3 minut (płatna wersja programu zdejmuje to ograniczenie). W panelu ustawień aplikacji można wybrać rodzaj kodowania ścieżki wideo, rozdzielczość, bitrate i przekształcenia obrazu. Oprócz tego, aplikacja umożliwia też nagrywanie wewnętrznego dźwięku z urządzenia podczas nagrywania ekranu. Należy też wspomnieć, że program wymaga podłączania (root) w przypadku urządzeń opartych na systemie innym niż Android Lollipop 5.0.

SCR

Zalety: Umożliwia nagrywanie dźwięku z urządzeń mobilnych.

Wady: Darmowa wersja umożliwia tworzenie tylko 3-minutowych nagrań i wstawia znaki wodne w każdym pliku wideo.

Wszystkie z opisanych powyżej programów stanowią odpowiedź na pytanie jak nagrywać ekran na Android. Patrząc na zakres możliwości każdego z nich, Rec. oraz SCR nakładają surowe ograniczenia długości nagrywanego filmu. Dlatego też, Apowersoft Screen Recorder stanowi bez wątpienia najlepsze rozwiązanie z uwagi na szeroki zakres dostępnych funkcji.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 27 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oAndroid, Rejestrator Android.Ostatnia aktualizacja 29-11-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry