Doskonałe narzędzia do nagrywania Minecraft
Komentarz

Doskonałe narzędzia do nagrywania Minecraft

Ostatnia aktualizacja 18-09-2018 przez

Minecraft to gra komputerowa ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie wśród osób w każdym wieku. Jest to gra wieloosobowa typu sandbox (ang. piaskownica), zorientowana na survival. Gra powstała w 2011 roku za sprawą firm Mojang i 4J Studios. Minecraft cieszy się ogromną popularnością aż do dziś, gdyż oferuje on doskonałą platformę rozrywki, łączącą w sobie survivalową kampanię i możliwość praktycznie nieograniczonego budowania. Jest to zresztą jeden z głównych powodów dla których wielu graczy chciałoby nagrywać filmiki z Minecraft, by pochwalić się swoimi osiągnięciami w grze lub podzielić się cennymi wskazówkami z nowymi graczami.

Jak nagrywać Minecraft na trzy sposoby?

1. Doskonała aplikacja – Rejestrator Ekranu Apowersoft

2. Wydajne narzędzie – Hypercam

3. Skuteczny program – Bandicam

Rejestrator Ekranu Apowersoft

Istnieją trzy skuteczne sposoby na nagrywanie Minecraft i zapisywanie nagrań na dysku lokalnym. Pierwszy z nich oparty jest na programie Rejestrator Ekranu Apowersoft. To doskonałe narzędzie umożliwia wygodne nagrywanie dowolnych czynności na ekranie komputera, w tym również w grach. Oprócz tego, aplikacja zawiera także mnóstwo innych przydatnych funkcji:

1

Efekt obraz w obrazie

Aplikacja umożliwia nagrywanie ekranu w HD wraz z oknem kamery internetowej.

2

Wiele źródeł audio

Użytkownicy mogą wybrać spośród różnych źródeł audio, takich jak dźwięk systemowy, mikrofon lub obydwa naraz.

3

Funkcja przesyłania filmików

Po ukończeniu nagrywania, użytkownicy mogą przesłać i udostępnić nagrania z poziomu programu.

Pobierz

Warto też wspomnieć o wersji online programu. Charakteryzuje się ona bezpieczeństwem i przejrzystym interfejsem użytkownika, nie zawiera też żadnych reklam i szkodliwych programów. Instrukcję obsługi aplikacji zamieściliśmy poniżej.

  • Aby nagrać filmik z Minecraft, przejdź na stronę programu, a następnie naciśnij przycisk “Rozpocznij Nagrywanie” w celu uruchomienia aplikacji. Podczas pierwszej wizyty, konieczne będzie pobranie prostego launchera do uruchomienia programu.
  • Skonfiguruj własne skróty klawiszowe i ustawienia nagrywania w menu opcji.
  • Kliknij ikonę źródła dźwięku i wybierz odpowiednią ścieżkę audio (mikrofon, dźwięk systemowy lub oba naraz).
  • Uruchom Minecraft, dostosuj rozmiar nagrania i naciśnij przycisk “REC”, aby rozpocząć nagrywanie.
  • Naciśnij przycisk zatrzymaj, aby zakończyć nagrywanie i kliknij ikonę “ptaszka”, aby kontynuować.
  • Sprawdź swoje nagranie i zapisz je jako plik wideo. Podczas zamieszczania pliku w sieci, możesz wybrać pożądany format zapisu, a także zapisać plik w wybranym folderze.

nagrać filmik z Minecraft

Hypercam

Drugim programem, który pozwoli nam nagrywać Minecraft jest Hypercam. Jest to popularny rejestrator ekranu, który wykorzystać można również do nagrywania szczególnych chwil w trakcie gry w Minecraft. W sieci znaleźć można wiele filmików wprowadzających dla tego programu i wydaje się on być całkiem skuteczny w tej roli.

pozwoli nam nagrywać Minecraft

Należy jednak wspomnieć, że program ma też kilka wad, które mogą nie przypaść do gustu niektórym. Nie obsługuje on kamery internetowej, a sam proces nagrywania może też czasami spowalniać. Dodatkowo, część użytkowników narzeka także na dołączone do aplikacji programy reklamowe, które mogą być czasem szczególnie irytujące.

Bandicam

Ostatnią pozycją na naszej liście programów do nagrywania Minecraft jest Bandicam. Jest to popularny rejestrator ekranu oraz gier. Aplikacja umożliwia nagrywanie ścieżek wideo podczas gry wraz z dźwiękiem nagrywanym w bezstratnym formacie. Co więcej, aplikacja umożliwia także publikację nagrań w formatach AVI lub MP4. Bandicam zawiera także opcję przechwytywania dowolnego obrazu na ekranie, co pozwala nam zachować ważne momenty z gier w wysokiej jakości.

nagrywania Minecraft jest Bandicam

Bandicam pozwala też dostosować ilość klatek na sekundę w nagraniach. Kiedy jednak rozpoczniemy nagrywanie w programie, może to niekiedy powodować opóźnienia, które zdecydowanie wpływają na jakość naszych nagrań.

Podsumowanie

Podsumowując, mogą z pewność powiedzieć, że stosunkowo łatwo jest nagrywać Minecraft z pomocą jednego z powyższych narzędzi. Trzeba jednak pamiętac, że szybkość nagrywania zależna jest od konfiguracji sprzętowej komputera użytkownika. Wynika to głównie z niewystarczającej ilości pamięci RAM na starszych maszynach. W takich przypadkach, mogę na pewno polecić Rejestrator Ekranu Apowersoft, który wykorzystuje mniej zasobów systemowych nawet podczas rutynowego nagrywania.

Ocena:4.4 /5(w oparciu o 24 ocen)Dziękujemy za ocenę!

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry