Popularne narzędzia umożliwiające nagrywanie dźwięku na Android
Komentarz

Popularne narzędzia umożliwiające nagrywanie dźwięku na Android

Ostatnia aktualizacja 29-11-2018 przez

Telefony i tablety Android wyposażone są we wbudowany rejestrator audio. Niektórzy użytkownicy nagrywają w ten sposób własny głos i inne ścieżki audio dla rozrywki, wysyłania notatek głosowych i życzeń, czy jako przypomnień i notatek z prezentacji, itp. Niestety, domyślna aplikacja oferuje tylko podstawowe funkcje, takie jak nagrywanie i zapisywanie ścieżek audio. Z tego powodu, wielu użytkowników poszukuje alternatywnego sposobu na nagrywanie dźwięku na Android. Jeśli interesuje cię zatem dobry dyktafon na Androida, przygotowaliśmy dla ciebie listę aplikacji, które powinny ci się przydać.

Najwyżej oceniane rejestratory głosu na Android

W tym artykule przedstawiamy pięć najwyżej ocenianych aplikacji do nagrywania dźwięku na Android. Opiszemy zakres ich funkcji, aby ułatwić ci dokonanie trafnego wyboru w zależności od twoich potrzeb.

  1. Smart Voice Recorder
  2. Hi-Q MP3 Voice Recorder
  3. Easy Voice Recorder
  4. Voice PRO
  5. Tape-a-Talk Voice Recorder

I. Smart Voice Recorder

Jeśli poszukujesz przejrzystej i prostej w obsłudze aplikacji z dodatkowymi funkcjami, takimi jak udostępnianie i edycja audio, to Smart Voice Recorder jest dobrym wyborem dla ciebie. Aplikacja jest wyjątkowo łatwa do opanowania dzięki intuicyjnej budowie interfejsu. Wystarczy wcisnąć czerwony przycisk na ekranie, aby natychmiast rozpocząć nagrywanie. Możesz także wstrzymać lub wznowić proces nagrywania w dowolnym momencie. W menu programu dostępne są dodatkowe funkcje, które pozwalają na zmianę jakości nagrania, czy wybór folderu zapisu ścieżek audio. Ponadto, aplikacja umożliwia także pominięcie odstępów ciszy, by wyciąć niepotrzebne fragmenty ścieżki dźwiękowej. Aplikacja jest dostępna za darmo, ale wyświetlane są w niej reklamy. Jeśli chcesz pozbyć się natrętnych reklam, dostępna jest także wersja premium. Kolejną wadą aplikacji jest możliwość zapisu plików wyłącznie w formacie WAV.

inteligentne dyktafon

II. Hi-Q MP3 Voice Recorder

Podobnie jak pierwsza pozycja z listy, ta aplikacja jest również wyjątkowo prosta w obsłudze. Umożliwia ona nagrywanie ścieżek audio w wysokiej jakości w zależności od możliwości sprzętowych telefonu. Pliki zapisywać można w czterech różnych formatach, takich jak WMA, WAV, OGG i MP3. Ponadto, możesz też wysyłać i udostępniąc nagrane pliki na Dysku Google, Skype, Evernote, SoundCloud, czy WhatsApp. Warto też wspomnieć, że ten dyktafon na Androida dostępny jest całkowicie za darmo, choć posiada również wersję płatną. Wersja darmowa nakłada 10-minutowe ograniczenia czasu nagrywania na plik, podczas gdy wersja płatna nie zawiera żadnych ograniczeń. Wadą korzystania z aplikacji jest brak możliwości nagrywania rozmów telefonicznych.

interfejs rejestratora Hi-Q

III. Easy Voice Recorder

Zgodnie z nazwą aplikacji, aplikacja cechuje się szczególną wygodą użytkowania i przejrzystością interfejsu użytkownika. Easy Voice Recorder umożliwia nagrywanie rozmów telefonicznych na Androidzie przy pojedyńczym wciśnięciu przycisku mikrofonu. W trakcie nagrywania możesz dowolnie wstrzymać, wznowić lub zakończyć nagrywanie. Aplikacja zawiera także podręczny widget, który pozwoli ci nagrywać lub dostosować ustawienia aplikacji bezpośrednio z ekranu głównego urządzenia. Możesz także uruchomić nagrywanie w tle, które zarejestruje wszelkie dźwięki nawet po wyłączeniu ekranu telefonu. Aplikacja automatycznie pomija odstępy ciszy i zawiera dodatkową funkcje przywracania ścieżki w przypadku błędu aplikacji, lub zawieszeniu się urządzenia. Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie umożliwia nagrywania rozmów telefonicznych.

łatwe dyktafon

IV. Voice PRO

Jeśli szukasz bardziej profesjonalnego rejestratora głosu na Android, to Voice PRO będzie dla ciebie doskonałym wyborem. Aplikacja jest płatna, ale zawiera za to mnóstwo świetnych funkcji, które przydadzą się niemal każdemu. Umożliwia ona zapisywanie nagranych ścieżek audio w ponad 100 różnych formatach pliku i posiada także funkcję transkrypcji nagrań do postaci tekstu w ponad 50 różnych językach! Inną ważna funkcją jest możliwość rejestrowania dźwięku w tle i nagrywanie rozmów telefonicznych. Szeroki zakres funkcji aplikacji może wydawać się jednak nieco zbyt skomplikowany dla nowych użytkowników. Co więcej, aplikacja jest nieco kosztowna, choć jej niezwykle przydatne funkcje uzasadniają cenę.

interfejs głosowy pro

V. Tape-a-Talk Voice Recorder

Ostatnią pozycją na naszej liście jest kolejna darmowa aplikacja znana jako Tape-a-Talk Voice Recorder. Aplikacja umożliwia nagrywanie dźwięku na Android w wysokiej lub w niskiej jakości, a także dowolne wstrzymywanie i wznawianie procesu nagrywania. Program zapisuje pliki w formacie WAV i OGG. Dodatkową możliwością jest opcja wysyłania i udostępniania plików poprzez email, Dropbox, czy serwery FTP. Do wad aplikacji należy bez wątpienia zaliczyć obecność reklam wyświetlanych podczas jej użytkowania i niewielki rozmiar przycisków, które nieraz trudno jest namierzyć.

taśma-a-talk nagrywania głosu

Wszyskie z wymienionych aplikacji zawierają znacznie szerszy zakres funkcji niż wbudowany na urządzeniach Android rejestrator głosu. Tape-a-Talk Voice Recorder zawiera najmniejszą ilość funkcji spośrod pięciu wymienionych pozycji, ale może on okazać się wystarczający dla niektórych osób. Jeśli szukasz nieskomplikowanej aplikacji z szerszym zakresem funkcji, to warto sięgnąć po Smart Voice Recorder, Hi-Q MP3 Voice Recorder lub Easy Voice Recorder. Jednakże, jeśli nie przeszkadza ci konieczność wydania pewnej sumy za bardziej profesjonalny program, to Voice Pro jest niewątpliwie wart swojej ceny.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 40 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oAndroid, Rejestrator Dźwięku.Ostatnia aktualizacja 29-11-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry