5 darmowych sposobów na konwersję WMV na MP3
Komentarz

5 darmowych sposobów na konwersję WMV na MP3

Ostatnia aktualizacja 20-08-2018 przez

WMV, czyli Windows Media Video, to format pliku wideo opracowany przez Microsoft w 2003 roku i wydany do użytku publicznego w marcu 2006. Format WMV został oryginalnie zaprojektowany do obsługi streamowania w Internecie, a także jako konkurencja dla RealVideo. Obecnie, format ten stał się standardem w dziedzinie plików wideo. Użytkownicy, którzy chcą korzystać z wbudowanych ścieżek audio WMV na urządzeniach takich jak iPod, iPod Nano zmuszeni są szukać sposobów oddzielania ścieżek MP3 z plików od ściezki wideo WMV. Istnieją dwa powszechne sposoby rozwiązania tego problemu: bezpośrednia ekstrakcja ścieżki audio z pliku WMV, lub konwersja WMV na MP3. Drugi z wymienionych sposobów jest znacznie łatwiejszy dla użytkowników na każdym stopniu zaawansowania. Nie wymaga on znajomości kodeków audio, ustawień bitrate, kanałów i częstotliwości próbkowania. W ten sposób, nawet początkujący użytkownicy mogą wygodnie odtwarzać ścieżki audio pozbawione warstwy wideo. Z naszej strony, postanowiliśmy przedstawić wam 5 najlepszych darmowych narzędzi, które ułatwią wam konwersję WMV na MP3. Poniżej znajduje się ich lista wraz z krótkim opisem.

5 najlepszych i darmowych konwerterów WMV na MP3

i

Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft

Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft to darmowa aplikacja sieciowa, której celem jest konwersja dowolnego pliku wideo na MP3 bez żadnych ograniczeń. Program wyposażony jest w bardzo przyjazny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe wykonanie podstawowej konwersji pliku, zaś utworzony plik audio zostanie automatycznie zapisany na dysku komputera. W przeciwieństwie do wielu popularnych konwerterów, aplikacja nie wymaga rejestracji konta do pełnego korzystania usługi i nie nakłada żadnych dodatkowych ograniczeń. Jedynym wymaganiem do korzystania z programu Apowersoft Free Online Video Converter jest sprawne połączenie z Internetem. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych instrukcji programu na oficjalnej stronie.

  • Na ekranie “Krok 1”, kliknij przycisk “Przeglądaj”, by zaimportować pliki do konwersji.
  • Na ekranie “Krok 2”, wybierz “MP3” jako format zapisu.
  • Na ekranie “Krok 3”, wybierz “Konwertuj”, by rozpocząć proces konwersji.

WMV na MP3

Jeśli jednak potrzebny jest ci bardziej rozbudowany konwerter WMV na MP3, to warto sięgnąć po program Konwerter Wideo Apowersoft w wersji desktop. Aplikacja ta umożliwia szybką konwersję dowolnych plików bez połączenia z Internetem i utraty jakości.

Pobierz

Program ten wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, takich jak edytor wideo, odtwarzacz multimediów, pobieranie klipów wideo, rejestrator ekranu, moduł tworzenia filmów i inne.

konwersja WMV na MP3

ii

Files Conversion

Podobnie jak wskazany powyżej program, Files Conversion również funkcjonuje jako aplikacja online, która nie wymaga instalacji na komputerze. Aplikacja umożliwia konwersję plików wideo do wielu popularnych formatów audio, czy wideo. Wystarczy tylko przesłać plik i wybrać format zapisu z listy.

Niestety, jedną z poważniejszych wad programu jest ograniczona ilość ustawień dotyczących generowanego pliku. Dostępny jest tylko wybór między niską, średnią wysoką i bardzo wysoką jakością. Niemniej jednak, ten konwerter WMV na MP3 dostępny jest całkowicie za darmo i nie zawiera żadnych wirusów, czy złośliwego oprogramowania.

Files Conversion

iii

Convertio

Convertio to kolejna darmowa aplikacja, której celem jest konwersja WMV na MP3 online. Program udostępnia wiele opcji przesyłania pliku do konwersji. Dostępna jest możliwość przesłania pliku z dysku lokalnego, Dropbox, Dysku Google, a nawet za pomocą adresu URL. Wystarczy tylko przeciągnąć pożądany plik na obszar głównego interfejsu programu, by automatycznie rozpocząć konwersję.

Pomimo tego, że Convertio dostępny jest bez żadnych opłat, to nakłada on jednak pewne ograniczenia. Aby konwertować pliki powyżej 1GB konieczne jest założenie konta i subskrypcji na stronie.

Convertio

iv

CoolUtils

CoolUtils to kolejny darmowy przeglądarkowy konwerter WMV na MP3. Program wyróżnia się jednak z grona podobnych aplikacji dzięki znacznej ilości dostępnych narzędzi, które ułatwiają konwersję różnego typu plików. CoolUtils umożliwia konwersję plików do wielu różnych formatów wideo, audio, dokumentów, filmów, PDF, e-maili, obrazów i wielu innych.

Niestety, nie wszystkie funkcje aplikacji dostępne są za darmo. Niemniej jednak, sama konwersja WMV na MP3 jest całkowicie darmowa i nie wymaga rejestracji w usłudze.

Coolutils

v

Zamzar

Kolejną aplikacją, która umożliwia darmową konwersję WMV na MP3 w sieci jest Zamzar. Aplikacja ta obsługuje aż 1200 różnych schematów konwersji plików. Ponadto, Zamzar jest łatwy w obsłudze, nie wymaga instalacji i obiecuje wykonanie dowolnej konwersji w przeciągu mniej niż 10 minut. Co więcej, program nie wymaga też rejestracji przed rozpocząciem korzystania z usługi.

Należy jednak wspomnieć, że Zamzar umożliwia wyłącznie konwersję plików do 100MB dla niezarejestrowanych użytkowników. Aby móc konwertować większego rozmiaru pliki, użytkownicy muszą zdecydować się na zakup miesięcznej subskrypcji, która kosztuje od 9$ miesięcznie do aż $49 dla użytkowników biznesowych.

Zamzar

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się jak konwertować WMV na MP3 bez naruszania zasobności portfela, to warto sięgnąć po któryś z wymienionych powyżej programów. Jeśli znasz jakieś inne przydatne i darmowe konwertery plików w sieci, to podziel się z nami informacją w komentarzach, a postaramy się uwzględnić go na naszej liście.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 13 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Wideo, Źródło konwertera wideo.Ostatnia aktualizacja 20-08-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry