jak usunąć konto Apple ID z iPhone
Komentarz

jak usunąć konto Apple ID z iPhone

Ostatnia aktualizacja 01-02-2018 przez

Istnieje wiele powodów dla których warto usunąć Apple iD na iPhone. Sprzedawanie telefonu do komisu, przekazywanie go innym osobom, zmiana marki telefonu, usunięcie danych użytkownika po tym jak ktoś zhackował nasz telefon, czy wreszcie pozbycie się zadawnionych subskrypcji. Niezaleznie od powodu, usuwanie Apple ID z iPhone jest niezmiernie ważnym krokiem dla ochrony twojej prywatności.

Niestety, wcale nie tak łatwo jest usunąć konto Apple z iPhone. W przeciwieństwie do kasowania kont email czy kont w portalach społecznościowych, nie istnieje żaden skuteczny sposób na usuwanie Apple ID z iPhone poza przedstawieniem firmie ceryfikatu zgonu. Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość zablokowania lub usunięcia konta Apple z iPhone. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak usunąć konto Apple ID, to czytaj dalej.

Metoda 1: Bezpośrednie usuwanie Apple ID z iPhone

Można bezpośrednio usunąć konto Apple z iPhone. Metoda ta nie wymaga pomocy komputera, iTunes, dodatkowych programów, czy nawet skomplikowanych czynności.

 1. Kliknij ikonę „Ustawienia” na głównym ekranie iPhone’a.
 2. Wybierz „iTunes Store i App Store”.
 3. Wybierz swoje Apple ID.
 4. Pojawi się okno dialogowe z trzema opcjami do wyboru.
 5. Wybierz „Wyloguj się”, aby zamknąć swoje Apple ID na danym urządzeniu.

bezpośrednie usuwanie Apple ID z iPhone

Po wylogowaniu twój iPhone nie będzie dłużej powiązany z kontem Apple. Rozwiązanie to nie jest idealne, ale może być przydatne w trudnych sytuacjach. W ten sposób nie można niestety usunąć Apple ID na iPhone, a jedynie je zablokować. Jeśli jednak chcesz stworzyć nowe konto Apple i nadal korzystać z tego iPhone’a, to jest to najlepszy sposób.

Jeśli jednak szukasz skutecznego sposobu na usuwanie Apple ID z iPhone, bezpośrednie kasowanie z poziomu telefonu nie zdziała dla ciebie cudów. Musisz zaopatrzyć się w skueczny program do kasowania plików iOS, aby móc skutecznie usunąć Apple ID na iPhone.

Metoda 2: Usuwanie Apple ID z iPhone na trwałe z programem iPhone Data Cleaner

Jeśli chcesz na zawsze usunąć konto Apple z iPhone, to program iPhone Data Cleaner jest doskonałym rozwiązaniem dla ciebie. Aplikacja nie tylko pozwala skasować konto Apple, ale umożliwia również usuwanie haseł, kontaktów, poczty głosowej, przypomnień, notatek, kalendarzy, zakładek, danych prywatnych, itd. Szczególną zaletą programu iPhone Data Cleaner jest to, że program usuwa wskazane dane bez jakiejkolwiek możliwości ich przywrócenia.

Pobierz

Korzystanie z programu iPhone Data Cleaner aby na trwałe usunąć konto Apple z iPhone jest bardzo proste. Oto prosty opis:

 1. Pobierz i zainstaluj program iPhone Data Cleaner na komputerze.
 2. Uruchom program i podłącz iPhone do komputera używając kabla USB.
 3. Program automatycznie rozpozna urządzenie.
 4. Wybierz pożądany tryb kasowania danych i kliknij „Skanuj”.

  Wymaż usunięte pliki

 5. Po zakończeniu skanowania wybierz pliki, które chcesz wykasować.
 6. Kliknij „Wykasuj” i poczekaj na zakończenie procesu.

Pamiętaj, że program iPhone Data Cleaner całkowicie wymazuje pliki na twoim telefonie. Aby usunąć konto Apple z iPhone zaleca się „Wysoki” poziom kasowania danych. Wymazywanie plików trwa nieco dłużej w tym trybie, ale dzięki niemu możesz bezpiecznie pozbyć się również innych krytycznych plików, jak np. numery kont, zapisane hasła, dane prywatne, itp.

Pytanie jak usunąć konto Apple ID jest niewątpliwie całkiem skomplikowane. Formatowanie zawartości smartphone’a lub bezpośrednie usuwanie danych z urządzenia nie wymazuje danych konta, a co najwyżej „odpina je” z telefonu. Aby całkowicie usunąć Apple ID na iPhone konieczne jest skorzystanie z wydajnego programu do kasowania danych iOS bez jakiejkolwiek możliwości odzyskania usuniętych plików.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 139 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oMenedżer Mobilna, Porady iOS.Ostatnia aktualizacja 01-02-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry