Jak przerobić MP3 na WMA?
Komentarz

Jak przerobić MP3 na WMA?

Ostatnia aktualizacja 27-10-2015 przez

MP3 to powszechnie stosowany format audio wykorzystywany do przechowywania i odtwarzania ścieżek dźwiękowych. Większość słyszanej przez nas na codzień muzyki skompresowane jest właśnie jako MP3. Praktycznie wszystkie urządzenia elektroniczne, jak np. walkmany, telefony komórkowe i tablety pozwalają odtwarzać pliki MP3. Format MP3 wykorzystuje stratną kompresję danych mającą na celu zmniejszenie ilości danych niezbędnych do zakodowania dźwięku. Natomiast format dźwiękowy WMA cechuje się wysoką jakością dźwięku przy dość niskim rozmiarze pliku.

Wiele osób uważa, że jakość dźwięku w formacie MP3 jest niższa niż w przypadku plików WMA przy niskim bitrate (ilość bitów przesyłanych lub przetwarzanych w jednostce czasu, za pomocą której określa się jakość pliku audio lub wideo). Teoretycznie, w przypadku bitrate’u poniżej 128 k, format WMA oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku. Co więcej, MP3 wykorzystuje nieco więcej miejsca w pamięci niż WMA. Dlatego też, pliki MP3 nie stanowią idealnego rozwiązania dla starszych urządzeń z mniejszą ilością pamięci. Ponadto, WMA jest formatem stworzonym przez Microsoft i charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z platformami Windows. Jeśli korzystasz z odtwarzacza Windows Media Player, to format WMA będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Z tego właśnie powodu, konwersja MP3 na WMA może być wyjątkowo pomocna. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

Konwersja MP3 na WMA na Dwa Sposoby

Sposób 1: Darmowy Konwerter Online MP3 na WMA

Najbardziej polecanym przez nas konwerterem MP3 na WMA jest Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft. Jest to aplikacja sieciowa dostępna zarówno dla platform Windows, jak i Mac. Aplikacja nie wymaga instalacji, a jedynie uruchomienia najnowszej wersji apletu Java przed rozpoczęciem konwersji. Jeśli nie dokonałeś jeszcze aktualizacji Java, to możesz to zrobić bezpośrednio z okna strony. Po zakończeniu aktualizacji, wystarczy wykonywać opisane poniżej czynności.

  • Wybierz plik dźwiękowy MP3 do konwersji.
  • Wybierz WMA jako format zapisu, a następnie ustaw bitrate, kanały i częstotliwość samplowania według własnego uznania.
  • Kliknij przycisk “Konwertuj”, aby rozpocząć proces. Po ukończeniu zadania, plik WMA zostanie automatycznie zapisany na twoim komputerze.

MP3 na WMA

Korzystając z aplikacji warto wziąć pod uwagę pewne jej ograniczenia. Jako usługa sieciowa, narzędzie to wymaga zasadniczo szybkiego połączenia z Internetem. Jeśli nie dysponujesz dostatecznie szybkim połączeniem, to konwersja MP3 na WMA może zająć sporo czasu. Co więcej, pliki dużego rozmiaru również konwertowane są dość powoli. Niektórzy użytkownicy mogą też obawiać się nieautoryzowanego dostępu do plików ze strony innych osób.

Jeśli powyższe wady sprawiają, że nie chcesz korzystać z aplikacji, to warto sięgnąć po wersję desktop programu.

Sposób 2: Program Konwerter Wideo

Konwerter Wideo Apowersoft to zaawansowany i wielofunkcyjny program służący do konwersji plików wideo, audio, a nawet zdjęć. Program bezproblemowo posłuży ci także jako konwerter MP3 na WMA. Sam proces konwersji MP3 na WMA zajmuje zaledwie kilka sekund, zaś aplikacja pozwala na jednoczesną konwersję ponad 40 plików, co pozwoli ci oszczędzić dużo czasu i wysiłku. Warto również wspomnieć, że program zachowuje pełną jakość dźwięku konwertowanych nagrań. Zapoznaj się z którą instrukcją obsługi poniżej.

  1. Pobierz i zainstaluj program na komputerze.
  2. Pobierz

  3. Po zakończeniu instalacji, uruchom program i zaimportuj plik(i) MP3 w interfejsie programu. Możesz dodać więcej niż jeden plik naraz.
  4. Wybierz WMA jako format zapisu z listy w zakładce „Profil”. Możesz także wybrać docelowy folder zapisu plików WMA w polu „Wyjscie”.
  5. Kliknij przycisk “Konwertuj”, aby rozpocząć proces. Po ukończeniu zadania, pliki WMA zostaną zapisane w wyznaczonym folderze.

Konwersja MP3 na WMA

Dodatkowo, do dyspozycji użytkowników program oddany został edytor plików. Z jego pomocą możesz połączyć kilka plików audio w jeden, wycinać i rodzielać pliki źródłowe, lub usuwać fragmenty danej ścieżki.

Podsumowanie

W tym artykule, przedstawiliśmy dwa łatwe sposoby na konwersję MP3 na WMA. Wybór odpowiedniego sposobu zależy wyłącznie od ciebie i twoich potrzeb. Jeśli chcesz przekonwertować tylko kilka plików, to warto sięgnąć po aplikację online. Jeśli natomiast konwertujesz wiele plików naraz, nie masz dostępu do Internetu, lub obawiasz się o bezpieczeństwo swoich nagrań, to doskonałym wyborem będzie dla ciebie aplikacja w wersji desktop.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 21 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Audio.Ostatnia aktualizacja 27-10-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry