Jak Przekonwertować M4A do M4R w Prosty Sposób
Komentarz

Jak Przekonwertować M4A do M4R w Prosty Sposób

Ostatnia aktualizacja 03-08-2015 przez

M4A to format plików dźwiękowych zapewniający wyższą jakość dźwięku i mniejszy rozmiar pliku niż popularny format MP3. M4R to dość wyjątkowy format audio wykorzystywany przez dzwonki iPhone, które można zakupić na iTunes. Dźwięk w formacie M4A również zapisywany jest w wysokiej jakości i nadaje się do tworzenia dzwonków na telefon, choć wymaga to wcześniejszej konwersji pliku do formatu M4R autoryzowanego przez Apple. W niniejszym artykule pokażemy wam jak przekonwertować M4A do M4R na dwa sposoby.

Konwersja M4A do M4R z Dedykowanym Programem

Konwerter Wideo Apowersoft

Konwerter Wideo Apowersoft to profesjonalny program w wesji desktop służący do konwersji plików audio/wideo do innych popularnych formatów. Możesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji pod tym adresem. Jedną z największych zalet programu jest prostota obsługi i szybkość z jaką wykonywana jest konwersja M4A do M4R. Zapoznaj się z krótką instrukcją obsługi aplikacji:

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze.

Pobierz

Krok 2: Kliknij przycisk “Dodaj pliki” i wybierz plik M4A, który chcesz poddać konwersji. Alternatywnie, możesz także przeciągnąć wybrane pliki do panelu sterowania w głównym interfejsie programu.

Krok 3: Przejdź do profilu, otwórz listę wyboru i zaznacz “Ścieżka audio”, a następnie wybierz “M4R” jako format zapisu.

Krok 4: Kliknij przycisk “Konwertsja”, aby rozpocząć proces konwersji. Po zakończeniu procesu, możesz przenieść utworzony plik M4R na iPhone i ustawić go jako dzwonek telefonu.

Konwerter Wideo Programem

Opisywany konwerter M4A do M4R pozwala także konwertować wiele plików jednocześnie. Dzięki temu możesz szybko i bezboleśnie przekonwertować kilka plików na raz do formatu obsługiwanego przez iPhone. Wszystkie tworzone przez program pliki M4R zachowują nienaruszoną jakość poddanego konwersji pliku. Oprócz konwertera M4A do M4R, program posiada również wiele innych przydatnych funkcji, takich jak wbudowany odtwarzacz i edytor wideo, uproszczony edytor wideo, itd. Jest to niezaprzeczalnie wartościowe narzędzie do pracy z plikami multimediów.

iTunes

Utwory w formacie M4A w bibliotece iTunes można również poddać konwersji do M4R. Przed rozpoczęciem procesu, upewnij się, że pliki M4A zostały poprawnie dodane do twojej biblioteki na iTunes. Metoda konwersji z użyciem iTunes oszczędza trochę czasu wymaganego do pobrania i instalacji innego programu, ale jest to dość skomplikowany i często czasochłonny proces. Z tego powodu, nie polecamy tego rozwiązania początkującym użytkownikom.

Jak przekonwertować M4A do M4R z użyciem iTunes:

  • Dodaj utwory w formacie M4A do swojej playlisty na iTunes.
  • Określ czas rozpoczęcia i zakończenia dzwonka (maksymalnie 40 sekund), a następnie stwórz wersję AAC pliku.
  • Zmień rozszerzenie pliku AAC do M4R i dodaj go do listy “Dźwięki” w lewym dolnym rogu interfejsu iTunes.
  • Zsynchronizuj dodany plik M4R z iPhone’m za pomocą iTunes. Ustaw go jako dzwonek na telefonie.

M4A do M4R iTunes

Poniżej znajduje się przygotowana przeze mnie tabela porównująca opisywane metody:

Konwerter Wideo ApowersoftiTunes
Wymagane KrokiKonwersja wymaga tylko 3 prostych kroków.Wymaga wielu czynności do wykonania konwersji.
Łatwość ObsługiPrzyjazny interfejs użytkownika.Funkcja konwersji jest skomplikowana i wymaga nieco nauki.
Obsługiwane Formaty KonwersjiObsługuje wiele różnych formatów audio i wideo.Tylko kilka dostępnych formatów.
Jakość AudioZachowuje jakość oryginalnego pliku po konwersji.Brak gwarantowanej jakości konwertowanego pliku.

Streszczenie

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na pytanie jak przekonwertować M4A do M4R. Jak nietrudno zauważyć, program Konwerter Wideo Apowersoft jest naszym zdaniem znacznie lepszym wyborem dzięki wygodzie użytkowania, gwarantowanej jakości audio i wielu dodatkowym funkcjom, których nie znajdziemy w iTunes. Liczymy, że zawarte w artykule informacje będą dla Was przydatne.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 18 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Audio.Ostatnia aktualizacja 03-08-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry