Jak łatwo przerobić MP3 na M4A?
Komentarz

Jak łatwo przerobić MP3 na M4A?

Ostatnia aktualizacja 06-05-2016 przez

Jak powszechnie wiadomo, pliki z rozszerzeniem MP3 cieszą się niezmierną popularnością już od niezmiernie długiego czasu. Niestety, format ten nie zaspokaja w pełni oczekiwań użytkowników w kwestii jakości ścieżek audio, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowników iPhone. Format M4A, stworzony przez Apple Inc., jest często uznawany za następcę formatu MP3. Z tego właśnie powodu, konwersja MP3 do M4A wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby przechowywać liczne utwory MP3 na urządzeniach Apple nie zajmując przy tym zanadto miejsca w pamięci telefonu. W tym artykule zapoznacie się z trzema sposobami na wygodne odtwarzanie ulubionych utworów na iPhone.

Konwersja MP3 do M4A na trzy szybkie sposoby

Jeśli chcemy zamienić plik MP3 na M4A, to z pomocą przyjdzie nam odpowiedni konwerter MP3 na M4A. Opracowując ten artykuł, zbadaliśmy wiele narzędzi tego rodzaju, które mogą skutecznie rozwiązać wasz problem.

1: Łatwe, darmowe narzędzie online

2: Rozbudowany konwerter w wersji desktop

3: Domyślny sposób wykorzystujący iTunes

1

Program Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft (Windows & Mac)

Pierwszym z proponowanych narzędzi dostępnych zarówno na Windows i Mac jest program Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft. Aplikacja ta dostępna jest z poziomu przeglądarki i umożliwia konwersję niemal wszystkich formatów plików audio i wideo. Program nie wymaga instalowania jakichkolwiek plików na komputerze. Wymaga on jedynie dostępu do Internetu w celu dokonania szybkiej konwersji między formatami MP3, M4A, itd. Co więcej, narzędzie to umożliwia dokonywanie zbiorczej konwersji wielu plików. Oto krótka instrukcja obsługi konwertera MP3 do M4A:

 • Krok 1: Przejdź na stronę Apowersoft i kliknij przycisk “Przeglądaj…”, aby zaimportować plik MP3.
 • Krok 2: Wybierz “M4A” jako format zapisu. Pamiętaj, że możesz też skonfigurować “bitrate”, “Kanały” i “Częstotliwość samplowania” zależnie od swoich potrzeb.
 • Krok 3: Kliknij przycisk “Konwertuj”, aby rozpocząć proces konwersji. Po ukończeniu procesu plik automatycznie pojawi się na dysku komputera.

konwerter MP3 na M4A

Rekomendowany przez nas konwerter MP3 do M4A jest wyjątkowo wydajny, ale jego skuteczność uzależniona jest od jakości połączenia z Internetem, zaś sama szybkość konwersji zależy w dużej mierze od rozmiaru pliku. Jeśli chcesz uniknąć jakichkolwiek problemów związanych z połączeniem sieciowym, to prawdopodobnie bardziej przyda ci się kolejne z opisywanych narzędzi.

2

Konwersja z użyciem programu Konwerter Wideo (Windows)

Bardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu Konwerter Wideo Apowersoft. Jest to program dostępny w wersji desktop, który umożliwia skuteczną obsługę nawet bez dostępu do Internetu. Co więcej, aplikacja ta zapewnia dużą prędkość konwersji w połączeniu z wysoką jakością utworzonych plików. Umożliwia ona także zbiorczą konwersję wielu plików naraz. Oto krótki zestaw instrukcji opisujących pracę z konwerterem:

 1. Pobierz program na dysk komputera i uruchom go.
 2. Pobierz

 3. W głównym interfejsie programu znajdziesz przycisk “Dodaj pliki”. Kliknij go i wybierz pożądane pliki MP3.
 4. Z menu “Profil” wybierz “ściezka Audio”, a następne “M4A” jako format zapisu.
 5. Kliknij przycisk “Konwersja”, aby rozpocząć proces konwersji.

Konwerter Wideo

Oprócz konwersji MP3 na M4A, aplikacja umożliwia także zaawansowaną edycję ścieżek audio. W tym celu wystarczy przejść do okna Edycji, gdzie dostępna jest możliwość przycięcia audio z pomocą funkcji „Dodaj Marker Przycięcia” i zaznaczenia części nagrania, którą chcesz zachować.

editing function

3

Skorzystaj z Apple iTunes(Windows & Mac)

iTunes stanowi domyślne rozwiązanie do zarządzania plikami multimediów. Jako że M4A jest standardowym formatem wykorzystywanym przez urządzenia Apple, platforma iTunes umożliwia dokonywanie konwersji na ten format. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, skorzystaj z instrukcji poniżej:

 • Krok 1: Uruchom iTunes i kliknij w “Plik” > “Dodaj plik do biblioteki”, aby przenieść plik MP3 do iTunes.
 • Krok 2: Wybierz “Ustawienia”, “Ogólne” i “Importuj Ustawienia”.
 • Krok 3: Kliknij plik MP3 prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję “Utwórz wersję AAC”, aby stworzyć plik M4A o tej samej nazwie.
 • Krok 4: Kliknij drugi z plików prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję “Wyświetl w Internet Explorer”. Pojawi się nowe okno przeglądarki wyświetlające plik w formacie M4A.

iTunes

Mimo iż platformę iTunes można wykorzystywać jako podstawowy konwerter MP3 do M4A, to niestety nie umożliwia ona zbiorczej konwersji wielu plików. Ponadto, czasami iTunes nie radzi sobie zbyt dobrze z zachowaniem jakości audio oryginalnego pliku.

Podsumowanie

Wspomniane w artykule aplikacje są najlepszymi programami pozwalającymi na konwersję MP3 do M4A jakie udało nam się znaleźć. Wszystkie z nich mają swój zakres przydatnych zastosowań. Jeśli dysponujesz niezawodnym połączeniem z Internetem, to darmowy konwerter online może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Dla pozostałych użytkowników, przydatny będzie program Apowersoft Video Converter Studio, gdyż nie wymaga on połączenia z siecią. Po zainstalowaniu programu możesz korzystać z niego w dowolnej chwili. Aplikacja cechuje się też dużą prędkością działania i prostotą obsługi. Jeśli chcesz przekonwertować zaledwie kilka plików, to być może warto skorzystać z domyślnej opcji, jaką jest iTunes. Mam nadzieję, że z pomocą tego artykułu uda wam się znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 22 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Audio.Ostatnia aktualizacja 06-05-2016

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry