Jak konwertować 4K do 1080p
Komentarz

Jak konwertować 4K do 1080p

Ostatnia aktualizacja 20-08-2018 przez

Nazwa 4K nie jest tylko skrótową nazwą rozdzielczości 4K, ale określa również zbiorczo wszystkie filmy nagrane w tym standardzie, czyli z rodzielczością ponad 4000 pikseli na planie poziomym. Ten standard rozdzielczości jest obecnie szeroko wykorzystywany w przemyśle filmowym. Mówiąc krótko, rozdzielczość 4K jest czterokrotnie lepsza od standardu 1080p, który od dawna uznawany był za najwyższy poziom jakości filmów cyfrowych. Należy jednak zauważyć, że pobieranie kolekcji filmów 4K wymaga ogromnej ilości miejsca na dysku. Dla przykładu, 2 minutowy film 4K może zajmować około 450-500MB miejsca.

Dodatkowo, do korzystania z tego formatu wymagany jest monitor obsługujący tak zaawansowany format graficzny. Jeśli chodzi o standard 1080p, jest on wciąż najpopularniejszym formatem rozdzielczości wykorzystywanym głównie na stronach stream’ujących filmy, filmach HD (HD oznacza wysoką rozdzielczość). Jeśli chcesz zatem oszczędzić sporo miejsca na dysku nie tracąc przy tym na jakości ulubionych filmów, to z pomocą przyjdzie ci skuteczny konwerter 4K na 1080p.

Oto kilka skutecznych sposobów:

Program Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft

Na rynku dostępnych jest wiele dobrych, darmowych konwerterów, lecz Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft jest naszym zdaniem jednym z najlepszych i bezproblemowo obsługuje filmy 4K. Konwerter ten działa bezpośrednio z poziomu przeglądarki i nie wymaga szczególnie szybkiego połączenia z Internetem. Aplikacja wymaga jedynie wymaga instalowania niewielką wyrzutnię przed rozpoczęciem pierwszej konwersji. Zapoznaj się z podaną poniżej instrukcją, by dowiedzieć się jak konwertować 4K do 1080p.

 • Kliknij przycisk „Wybierz pliki, aby rozpocząć”, aby załadować plik 4K.
 • Kliknij przycisk „Ustawienia”. Zmień „Rozdzielczość” w „Wideo” na „1080P 1920×1080 (16:9)”. Kliknij przycisk „OK”.
 • Kliknij „Format”, aby wybrać format wyjściowy. Kliknij przycisk „Konwertuj” i wybierz katalog lokalny do zapisania przekonwertowanych plików.

Darmowy Online Konwerter Wideo

Zasadniczo, konwersja 4K na 1080p jest całkowicie wykonalna z pomocą tej aplikacji przeglądarkowej. W przypadku posiadania słabszego połączenia z Internetem lub jego braku, lepszym rozwiązaniem będzie jednak konwerter wideo w wersji desktop opisany poniżej.

Program Konwerter Wideo Apowersoft

Zalecanym programem do konwersji wideo jest Konwerter Wideo Apowersoft, który oferuje szeroki zakres formatu zapisu plików. Aplikacja umożliwia podgląd filmu jeszcze przed rozpoczęciem konwersji w celu weryfikacji wybranych przez nas ustawień. Co więcej, program umożliwia zbiorczą konwersję filmów, co znacznie ułatwia pracę z wieloma plikami jednocześnie. Jest to zdecydowanie najlepszy konwerter 4K na 1080p jaki znamy. Poniższa instrukcja pokaże ci, jak konwertować 4k do 1080p.

Pobierz

 • Pobierz i zainstaluj program na komputerze.
 • Uruchom aplikację, kliknij „Dodaj pliki” w lewym górnym rogu interfejsu i wybierz pliki 4K, które chcesz przekonwertować (możesz także przeciągnąć pliki na panel główny).
 • Po załadowaniu pliku, możesz wybrać format zapisu w zakładce „Profil” – na przykład „MP4 HD 1080P”.
 • Na koniec wciśnij przycisk „Konwertuj”, by rozpocząć proces, a utworzone pliki wkrótce pojawią się automatycznie w folderze zapisu.

konwerter 4k wideo na 1080p

Oprócz samej konwersji, program zawiera także dwie przydatne dodatkowe funkcje: moduł pobierania filmów i edytor wideo. Ten pierwszy umożliwia łatwe i bezproblemowe pobieranie filmów z Internetu na dysk komputera. Rzecz jasna, pozwala on także ściągać filmy 1080p lub 4K. Jeśli zaś chodzi o funkcję edytora, to pozwala on wygodnie przycinać klip, dostosowywać efekty, dodawać znaki wodne i napisy.

Konwersja 4K na 1080p – Alternatywny sposób

Acrok Video Converter Ultimate to kolejny użyteczny konwerter wideo znany z możliwości poprawnej konwersji filmów HD w TV. Obsługuje on wiele popularnych formatów wideo, jest stosunkowo łatwy w obsłudze i świetnie sprawdza się jako konwerter 4K na 1080p. Oto instrukcja korzystania z programu:

 • Pobierz i zainstaluj konwerter.
 • Kliknij przycisk „Dodaj plik(i)” w lewym-górnym rogu ekranu i wybierz plik 4K.
 • Po załadowaniu pliku, wybierz pożądany format zapisu w zakładce „Format”.
 • Kliknij opcję „Zapis”, aby ustalić folder zapisywania konwertowanych plików.
 • Na koniec wciśnij przycisk „Konwertuj” i zaczekaj na ukończenie procesu.

Acrok

Mimo iż program jest bardzo skuteczny w działaniu, to niestety działa on odczuwalnie wolniej niż wskazane wcześniej aplikacje. Co więcej, zakup licencji kosztuje aż 59$, co znacznie przewyższa cenę porównywalnych konwerterów na rynku.

Podsumowanie

Wszystkie trzy z wymienionych sposobów umożliwiają konwertowanie filmów 4K na 1080p. Jednakże, każdy z programów posiada własny zestaw zalet i wad. Zgodnie z moimi testami, konwersja tego samego pliku 4K (450MB) każdym z programów zajmuje inną ilość czasu. Wyniki są następujące: metoda #1 (aplikacja online) – 4,29 s.; metoda #2 (Konwerter Wideo Apowersoft) – 5,26 s.; metoda #3 (Acrok Video Converter) – 11,05 s. Być może wyniki te pomogą ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 26 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwertuj filmy online.Ostatnia aktualizacja 20-08-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry