Konwersja M4A na MP3
Komentarz

Konwersja M4A na MP3

Ostatnia aktualizacja 19-02-2016 przez

M4A, czyli warstwa audio MPEG-4, to rozszerzenie pliku przechowujące wyłącznie ścieżkę audio. Pliki w tym formacie charakteryzują się wyższą jakością dźwięku niż MP3 i często stosuje się je na urządzeniach takich jak iPhone, czy iPod. Wśród programów obsługujących ten format znajdziemy na przykład: Windows Media Player, Quicktime, iTunes i Roxio Popcorn, Toast i Creator.

Konwersja M4A na MP3 jest szczególnie pożądana w sytuacji, gdy chcemy otworzyć dany plik na urządzeniu, które nie obsługuje formatu M4A. Format MP3 stanowi standardowy format audio rozpoznawany przez praktycznie wszystkie rodzaje urządzeń i odtwarzaczy audio. Co więcej, ścieżka dźwiękowa w formacie MP3 zajmuje nieco mniej miejsca niż w przypadku M4A, co pozwoli nam oszczędzić nieco miejsca w pamięci urządzenia.

Konwerter M4A na MP3 w wersji testowej

Konwerter Wideo Apowersoft to program umożliwiający konwersję M4A na MP3. Dostępna jest darmowa wersja testowa programu, która pozwala zapoznać się z funkcjami programu. Narzędzie to zawiera wyjątkowo dużo przydatnych funkcji i cechuje się znacznie lepszą stabilnością niż wiele innych darmowych konwerterów do pobrania lub online. Aplikacja wymaga wcześniejszej instalacji.

Pobierz

Aplikacja obsługuje wiele różnych formatów pliku, w tym M4A, M4R, MP3, AVI, MKV, WMV, 3GP i inne, a także urządzenia mobilne typu iPhone, iPad, iPod, Galaxy Smartphone, LG, HTC, itd. Z jej pomocą możesz przekonwertować ścieżkę wideo do innego formatu wideo lub audio, a także konwertować same pliki audio między różnymi formatami. Wśród dodatkowych funkcji programu znajdziemy również edytor i odtwarzacz wideo, narzędzia do pobierania lub nagrywania klipów wideo i tworzenia filmów.

M4A na MP3

Kompleksowy konwerter M4A na MP3

Kolejnym wartym polecenia programem jest Streaming Audio Recorder. Oprócz podstawowej funkcji nagrywania audio, program wyposażony jest też we wbudowany konwerter plików audio. Z jego pomocą możemy przekonwertować plik M4A na wiele różnych formatów, takich jak: MP3, WMA, AAC, FLAC, WAV, itd., co powinno spełnić oczekiwania wszystkich niemal użytkowników. Wyróżniającą cechą programu jest możliwość zbiorczej konwersji plików audio i scalania zbioru plików w jeden. Konwersja M4A na MP3 z użyciem tego programu jest przyjemnym i prostym zadaniem.

Oto krótka instrukcja korzystania z aplikacji:

Pobierz

  • Pobierz i zainstaluj program na komputerze, a następnie uruchom go.
  • Przejdź do menu narzędzi w prawym górnym rogu głównego ekranu i kliknij zakładkę “Konwerter Audio”.
  • Kliknij przycisk “Dodaj” i wybierz pliki do konwersji, a następnie kliknij “Otwórz”, by załadować je w programie.
  • Po przesłaniu plików M4A, należy wybrać “MP3” jako format zapisu i kliknąć przycisk “Start” w celu rozpoczęcia konwersji.
  • Odczekaj chwilę na ukończenie procesu konwersji, a utworzony plik MP3 automatycznie zapisany zostanie na twoim komputerze. Możesz łatwo go znaleźć wciskając przycisk “Otwórz folder”.

konwersja M4A na MP3

Cztery Darmowe Metody Konwersji M4A na MP3

i

Darmowe narzędzie online – Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft

To darmowe narzędzie pozwoli ci łatwo przekonwertować pliki M4A (lub inne rodzaje plików wideo i audio na twoim komputerze) na MP3, bądź dowolny inny format spośród WMA, WAV, RA, FLAC, AAC, AC3, czy OGG. Całość konwersji wymaga tylko 3 prostych kroków, które opisane są przejrzyście na stronie programu – Wybór pliku do konwersji, wybór formatu zapisu i sam process konwersji.

online

ii

Konwersja plików M4A w iTunes

Jeśli na twoim komputerze zainstalowany jest klient iTunes, to możesz z jego pomocą dokonać darmowej konwersji M4A na MP3. Oto, jak to zrobić:

  • Uruchom iTunes i otwórz rozwijaną listę w lewym górnym rogu okna programu.
  • Wybierz Ustawienia, Ustawienia Ogólne i Import Plików.
  • Przy opcji Importuj z, wybierz Enkoder MP3 i kliknij przycisk OK.
  • Znajdź plik M4A do konwersji, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Utwórz wersję MP3.

itunes

iii

Darmowy konwerter M4A na MP3

Dostępne są także darmowe konwertery plików M4A do pobrania z Internetu. Większość z nich zawiera jednak sporą ilość reklam. Wśród ich funkcji znajdziemy możliwości dostosowania jakości zapisywanego pliku, a nawet wbudowane odtwarzacze umożliwiające odsłuchiwanie plików audio z komputera.

snap

iv

Konwersja M4A z programem Freemake Audio Converter

Freemake Audio Converter to kolejny program wśród którego funkcji dostępna jest konwersja M4A na MP3. Co więcej, aplikacja umożliwia także konwersję plików audio na inne formaty, w tym WMA, WAV, AAC, OGG, MP3, M4A, itd. W przeciwieństwie do aplikacji Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft, program wymaga jednak wcześniejszej instalacji.

Freemake

Ocena:4.7 /5(w oparciu o 21 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Audio.Ostatnia aktualizacja 19-02-2016

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry