Jak przerobić DAV na AVI z konwerterem wideo DAV?
Komentarz

Jak przerobić DAV na AVI z konwerterem wideo DAV?

Ostatnia aktualizacja 20-08-2018 przez

Czym jest format DAV?

Plik DAV jest formatem wyjściowym cyfrowych rejestratorów wideo, jak np. DVR365, DVR-1600HP, DSD316, DSD304, DSD308, oraz filmów pochodzących z kamer CCTV. Ten rodzaj formatu stanowi zmodyfikowany plik MPEG/H.264 i jest standardowo zaszyfrowany. Oznacza to, że zwykłe odtwarzacze multimediów nie będą w stanie otworzyć takich plików. Nie są one także obsługiwane przez oprogramowanie do edycji wideo. Jedynym sposobem na otwarcie pliku DAV jest zastosowanie odtwarzacza DVR 365, ale ten dostępny jest wyłącznie na komputerach Windows. Jeśli chcesz wydobyć krótki klip z takiego pliku lub wyświetlić go na komputerze Mac, potrzebna będzie konwersja DAV na AVI, aby zapisać plik w tym popularnym formacie. Niemal wszystkie urządzenia i odtwarzacze obsługują format AVI. W dalszej części artykułu dowiesz się jak przerobić plik DAV na AVI.

Konwersja DAV na AVI na dwa proste sposoby

Darmowy Online Konwerter Wideo

Darmowy Online Konwerter Wideo to aplikacja sieciowa, która umożliwia konwersję dowolnych plików wideo lub audio. Program posiada bardzo przystępny interfejs użytkownika, jest darmowy i pozwala konwertować pliki bez utraty jakości. Ponadto, nie nakłada on żadnych ograniczeń ilości plików, które można przekonwertować za darmo i umożliwia zbiorczą konwersję wielu plików naraz.

konwersja DAV na AVI darmowy

Aby skorzystać z aplikacji, przejdź na jej oficjalną stronę. Na stronie głównej, kliknij „Wybierz pliki, aby rozpocząć” i zainstaluj launcher aplikacji na komputerze. Następnie, wybierz pliki DAV do konwersji, aby zostały wczytane w programie. Po ich załadowaniu, naciśnij przycisk „Format zapisu” i wybierz AVI spośród dostepnych opcji. Na koniec naciśnij przycisk „Konwertuj”, a przetworzony plik będzie wkrótce dostępny do zapisu.

Konwerter Wideo Apowersoft

Konwerter Wideo Apowersoft to kolejny program, który pomoże ci przekonwertować DAV na AVI. Aplikacja umożliwia konwersję plików na wiele różnych formatów i typów urządzeń. Możesz z jej pomocą przetworzyć wiele plików naraz z dużą prędkością i przy zachowaniu oryginalnego poziomu jakości. Jeśli chodzi o interfejs programu, jest on dokonale zaprojektowany i nie powinien nastręczać problemów nawet początkującym użytkownikom. Poniżej zawarliśmy krótką instrukcję jak przerobić DAV na AVI w programie.

  1. Pobierz i zainstaluj Video Converter Studio na komputerze.Pobierz
  2. Uruchom program i kliknij przycisk „Dodaj pliki”, aby wczytać pliki DAV z dysku.
  3. Kliknij „Profil” > „Wideo” > „AVI” i ustaw poziom jakości.
  4. Naciśnij „Konwertuj”, aby zapisać przetworzony plik.

DAV do AVI konwerter

Warto również wspomnieć, że program posiada kompleksowy edytor z różnymi wbudowanymi narzędziami edycji. Z ich pomocą możesz wyciąć niechciane fragmenty nagrania, przyciąć czarne krawędzie, czy zwiększyć głośność dźwięku. Ponadto, program zawiera także moduł do pobierania filmów z różnych stron. Obsługuje on wiele różnych serwisów, w tym YouTube, Dailymotion, Facebook, czy Vimeo. Dodatkowo, program zaiwera też wbudowany rejestrator ekranu, który umożliwia nagrywanie wszelkich czynności wykonywanych na ekranie wraz z dźwiękiem. Z kolei moduł tworzenia teledysków umożlwia tworzenie pokazów slajdów przy pomocy zdjęć i podkładów muzycznych.

ZaletyWady
Darmowy Online Konwerter WideoDarmowa, nielimitowana możliwość konwersji; Jednoczesna konwersja plików audio i wideo; Zawiera wbudowany podstawowy edytorWymaga ciągłego połączenia z Internetem; Prędkość konwersji bywa zmienna
Konwerter Wideo ApowersoftJednoczesna konwersja plików audio i wideo; Zawiera wbudowany edytor, rejestrator ekranu, moduły pobierania filmów i tworzenia pokazów slajdów; Nie wymaga połączenia z InternetemDarmowa wersja testowa ograniczona jest do 3 dni

Dodatkowe informacje: jak odtwarzać pliki DAV?

Jeśli nie chcesz konwertować pliku DAV na AVI, możesz odtworzyć go bezpośrednio na komputerze z pomocą odpowiedniego odtwarzacza. Jednym z najbardziej rozbudowanych i najpopularniejszych odtwarzaczy wideo jest VLC, ale nie obsługuje on natywnie plików DAV. Do tego celu konieczne jest zainstalowanie kompleksowego pakietu kodeków K-Lite Codec Pack. Metoda ta dostępna jest niestety wyłącznie na komputerach z systemem Windows. Użytkownicy Mac zmuszeni są sięgnąć po inny odtwarzacz do plików DAV, jak na przykład odtwarzacz 5K.

DAV na AVI VLC

Ocena:4.8 /5(w oparciu o 26 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oŹródło konwertera wideo.Ostatnia aktualizacja 20-08-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry