Jak przerobić SWF na AVI
Komentarz

Jak przerobić SWF na AVI

Ostatnia aktualizacja 11-11-2015 przez

Shockwave Flash Movie to format multimedialny stworzony oryginalnie przez firmę Macromedia i zakupiony przez firmę Adobe w 2005 roku. To właśnie Adobe nadało temu formatowi rozszerzenie SWF, czyli Small Web Format. Pliki tego typu wykorzystywane są powszechnie przez serwisy do odtwarzania klipów wideo, jak na przykład YouTube, Vimeo, Blogspot, itp. Mimo iż format SWF cieszy się sporą popularnością, to niewiele odtwarzaczy multimediów obsługuje ten format. Z tego powodu, dobrym rozwiązaniem wydaje się być konwersja SWF na AVI, by umożliwić swobodne korzystanie z tego typu plików.

W przeciwieństwie do SWF, format AVI (czyli Audio Video Interleave) jest uniwersalnym formatem pliku obsługiwanym przez większość odtwarzaczy multimediów i urządzeń. Zapisując pliki w formacie AVI, możesz odtwarzać je na smartfonach, tabletach, urządzeniach iOS, komputerach, konsolach PSP i innych. Jeśli zdarzy ci się pobrać film lub klip wideo w formacie SWF, to warto sięgnąć po konwerter SWF na AVI. W ten sposób możesz łatwo i błyskawicznie przekształcić problematyczny plik do formatu kompatybilnego z niemal każdym urządzeniem.

Konwersja Flash SWF do AVI na dwa sposoby

Aplikacja Online: Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft

Użytkownicy, którzy nie chcą instalować na swoim komputerze dodatkowych programów, mogą skorzystać z aplikacji Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft. W przeciwieństwie do innych podobnych narzędzi, program ten umożliwia szybką konwersję SWF na AVI z poziomu przeglądarki. Aplikacja działa wyłącznie w trybie online, co oznacza, że nie wymagane jest instalowanie żadnego rodzaju plików. Co najlepsze, program jest cąłkowicie darmowy i nie wymaga jakichkolwiek subskrypcji, rejestracji, ankiet, podawania danych i innego rodzaju spamu.

Program obsługuję konwersję między następującymi formatami wideo: SWF, AVI, WMV, MKV, 3GP, DV, FLV, WEBM, MPG, MOV i VCD. Dostępna jest również konwersja następujących formatów audio: MP3, AAC, OGG, WAV, RA i WMA. Aplikacja jest wyjątkowo prosta w obsłudze – wystarczy wybrać plik do konwersji, kliknąć okienko popup Java, dostosować ustawienia ścieżki wideo i kliknąć przycisk “Konwertuj”. Po ukończeniu konwersji, pliki zostaną zapisane automatycznie w wybranym folderze.

Zrzut ekranu konwersji SWF do AVI

Największą zaletą tego darmowego konwertera SWF na AVI na tle innych podobnych programów jest to, że umożliwia on edycję klipu wideo przed rozpoczęciem konwersji. W ten sposób możesz zmienić rozdzielczość nagrania, bitrate, jakość i ilość klatek na sekundę ustawiając odpowiednie opcje na Etapie 2 załączonej ilustracji. Ponadto, aplikacja zawiera także wiele przydatnych ustawień w menu „Ustawienia zaawansowane”. W tej zakładce, użytkownicy mogą dodatkowo przyciąć ścieżkę wideo, oddzielić indywidualne klatki, obrócić klip, dodać efekt lustrzanego odbicia i przerzutu, zmienić jasność, głośność, przyspieszyć lub spowolnić nagranie, a nawet dodać znaki wodne przed rozpoczęciem konwersji filmu.

Ustawienia zaawansowane

Darmowy Program: Recool Free SWF to AVI Converter

Kolejnym przydatnym programem, którego celem jest konwersja SWF do AVI jest aplikacja Free SWF converter firmy Recool. Umożliwia ona konwersję różnych formatów wideo, włącznie z FLV, MKV, MOV, MP4, SWF i AVI. Program obsługuje także wiele różnych typów urządzeń, takich jak iPhone, iPod Touch, iPad, telefony Android, komputery, Windows Phone, Zune, Blackberry, PSP, PS3 i Xbox One.

Zrzut ekranu recool SWF Converter

Mimo iż SWF Converter firmy Recool umożliwia przycinanie filmików flash i darmowe dodawanie znaków wodnych w filmach, to aplikacja nie jest w 100% open-source’owa. Istnieją pewne obejścia umożliwiające wygodniejsze korzystanie z aplikacji, ale zasadniczo należy pamiętać, że nie umożliwia ona konwersji plików SWF w jakości HD, ogranicza filmy z YouTube i zastosowania na niektórych typach urządzeń. Jeśli chcesz dokonać konwersji plików SWF do formatu kompatybilnego z urządzeniami Android, tabletami lub smartfonami iOS, to wymagany będzie zakup wersji PRO.

Konwersja SWF na AVI w wersji testowej

Jeśli żaden z proponowanych programów nie spełnia twoich oczekiwań lub po prostu potrzebujesz profesjonalnego programu z szerokim zakresem opcji, to warto sięgnąć po profesjonalny konwerter SWF jakim jest Konwerter Wideo Apowersoft. Aplikacja umożliwia konwersję praktycznie każdego formatu audio i wideo. Obsługuje również najnowsze technologie, takie jak 4K i umożliwia bezpośrednią konwersję SWF do AVI w sposób kompatybilny z dowolnym urządzeniem mobilnym.

Pobierz

Aplikacja zawiera też szeroki zakres dodatkowych funkcji, jak np. wbudowany, elastyczny edytor wideo (przycinanie, wyodrębnianie, efekty, znaki wodne, napisy), przydatny moduł pobierania i przechwytywania klipów wideo z sieci, wielofunkcyjny moduł nagrywania ekranu i zaawansowany kreator filmów. Program szczyci się także ogromnym zakresem obsługiwanych formatów zapisu wideo/audio, co spełnia niemal wszystkie możliwe potrzeby użytkowników w zakresie konwersji plików.

Konwersja SWF do AVI

Trudne do odtwarzania formaty plików, takie jak SWF, nie powinny powstrzymywać nas od cieszenia się ciekawymi materiałami multimedialnymi. Warto pamiętać, że każdy praktycznie każdy konwerter SWF na AVI opisywany w tym artykule jest przynajmniej częściowo dostępny za darmo. Wybierz odpowiednią dla siebie opcję spośród aplikacji przeglądarkowej, podstawowego konwertera, lub zaawansowanego programu z wieloma funkcjami.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 19 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Wideo.Ostatnia aktualizacja 11-11-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry