Konwersja WMV na AVI na trzy skuteczne sposoby
Komentarz

Konwersja WMV na AVI na trzy skuteczne sposoby

Ostatnia aktualizacja 15-12-2015 przez

Format WMV, czyli Windows Media Video, jest formatem wideo opracowanym przez Microsoft i przystosowanym do pracy z platformą Windows. Jako zaawansowany format kompresji ścieżki wideo, plik WMV zajmuje zazwyczaj mniejszą ilość miejsca niż inne formaty wideo. Z tego powodu, format ten często wykorzystuje się przy stream’owaniu filmów. Niestety, odtwarzanie plików WMV na urządzeniach mobilnych jest zasadniczo ograniczone do urządzeń z systemem Windows. Rozwiązaniem tego problemu jest konwersja WMV na AVI, który to format słynie z wysokiej jakości obrazu i kompatybilności z platformami Windows, Mac, XP, Linux, itd. Format AVI, czyli Audio Video Interleaved, jest kontenerem pliku łączącym synchronicznie ścieżki wideo i audio. Wykorzystuje się go głównie do przechowywania seriali TV, filmów i innych klipów wideo. Format ten wydany został po raz pierwszy przez Microsoft w 1992 roku i po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. W porównaniu do WMV, pliki AVI znacznie lepiej sprawdzają się do przesyłania i odtwarzania ścieżek wideo na wielu różnych platformach.

Trzy konweretry WMV na AVI umożliwiające skuteczną konwersję

1.Prosta i darmowa aplikacja online

2.Profesjonalne narzędzie w wersji desktop

3.Użyteczna aplikacja w przeglądarce

1

Darmowy Konwerter Online

Jednym z wysoko ocenianych narzędzi jest Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft. Program ten jest całkiem łatwy w obsłudze i zapewnia doskonałą prędkość konwersji bez konieczności rejestracji i ograniczeń rozmiaru pliku. Aplikacja wspiera niemal wszystkie rodzaje formatów audio i wideo. Ponadto, możliwa jest także zbiorcza konwersja plików. Oznacza to, że możesz przekonwertować wiele plików WMV naraz. Zapoznaj się z krótką instrukcją poniżej i dowiedz się jak łatwo konwertować pliki WMV na AVI.

Darmowy Online Video Konwerter

 • Kliknij „Przeglądaj”, aby przesłać plik(i) WMV.
 • Wybierz “AVI” jako format zapisu i dostosuj ustawienia takie jak “bitrate”, “kanały” i “częstotliwość samplowania”.
 • Możesz też skorzystać z ustawień zaawansowanych w celu dostosowania pliku do twoich potrzeb.
 • Kliknij przycisk “Konwertuj”, aby rozpocząć proces konwersji.

Oto krótki filmik demonstracyjny prezentujący funkcje aplikacji.

Po zakończeniu konwersji, utworzony plik zostanie umieszczony w wybranym przez ciebie folderze. Pamiętaj, że prędkość konwersji zależy od rozmiaru pliku i prędkości połączenia z Internetem. Przy plikach o większym rozmiarze lub niestabilnym połączeniu z siecią, zaleca się skorzystanie z programu w wersji dekstop.

2

Skorzystaj z programu Video Converter Studio

Konwerter Wideo Apowersoft to profesjonalny program w wersji desktop, który integruje w sobie funkcje konwersji, edycji i pobierania plików. Jego przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika ułatwia intuicyjne korzystanie z programu. Prędkość konwersji w programie jest wyjątkowo dobra i nie zależy od jakości połączenia z Interetem. Ponadto, program zachowuje też w pełni jakość oryginalnych klipów. Dostępnych jest wiele formatów konwersji, w tym konwersja WMV na AVI. Co więcej, aplikacja umożliwia bezpośrednią konwersję plików na urządzenia mobilne. Oto krótki opis korzystania z programu:

Konwerter Wideo

 • Kliknij przycisk “Pobierz”, by pobrać i zainstalować program na komputerze.

  Pobierz

 • Uruchom aplikację i kliknij “Dodaj pliki”, aby dodać pliki WMV w programie.
 • Otwórz zakładkę “Profil” i wybierz “Wideo” > “AVI” jako format zapisu.
 • Otwórz zakładkę “Zapis” i wybierz folder zapisu plików.
 • Kliknij przycisk “Konwertuj”, by natychmiast rozpocząć proces konwersji.

Warto również wspomnieć, że aplikacja umożliwia także edycję ścieżek wideo. Wśród dostępnych funkcji, znajdziemy opcję przycinania i skracania filmów, by zachować tylko część oryginalnej ścieżki. Możesz także obracać ścieżkę, dodawać napisy i znaki wodne, a także wiele innych efektów. Oprócz możliwości konwersji i edycji plików, aplikacjua pozwala także pobierać filmiki bezpośrednio z YouTube, DailyMotion, czy Vimeo. Podsumowując, jest to naprawdę godna wypróbowania aplikacja.

3

Wypróbuj Cloud Convert

Kolejną alternatywą jest działająca w przeglądarce aplikacja Cloud Convert. Jest to wygodny konwerter WMV na AVI, który obsługuje także wiele innych formatów. Aplikacja obsługuje zarówno klipy wideo, audio, obrazy i pliki dokumentów. Ponadto, przed rozpoczęciem konwersji dostepna jest edycja ścieżki wideo wraz z kodekami pliku. Ceną za rozbudowane funkcje programu jest niestety nieco wolniejsza prędkość konwersji, gdyż pliki są tak naprawdę konwertowane zdalnie przez administrację usługi. Po ukończeniu oczekiwania, konieczne jest pobranie plików na dysk komputera. Oto krótka instrukcja:

Cloud converter

 1. Wybierz pliki wideo z dysku lub wklej adres URL, by przesłać pliki WMV.
 2. Rozwiń listę na stronie i wybierz “AVI” jako format zapisu.
 3. Skonfiguruj wybrane ustawienia, takie jak bitrate, rozdzielczość i stosowany kodek.
 4. Kliknij przycisk “Start Conversion” i poczekaj na dokonanie konwersji przez obsługę.
 5. Po zakończeniu procesu pobierz plik na dysk komputera.

Jednym z poważnych zastrzeżeń do programu jest możliwość narażenia prywatności użytkownika spowodowana dostępem osób trzecich (administratorów usługi) do przesyłanych przez użytkownika plików.

Podsumowanie

Wszystkie z wymienionych powyżej programów umożliwiają skuteczną konwersję WMV na AVI, choć zakres ich funkcji różni siędość znacznie. Dla tych, którzy nie chcą instalować żadnych programów na komputerze dobrym rozwiązaniem jest konwersja WMV na AVI z użyciem aplikacji Darmowy Online Video Konwerter Apowersoft lub Cloud Covert. W przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników, doskonałym rozwiązaniem będzie bardziej profesjonalny i wyposażony w szerszy zakres funkcji program Konwerter Wideo Apowersoft.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 16 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oKonwerter Wideo.Ostatnia aktualizacja 15-12-2015

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry