10 ukrytych funkcji iOS 11, o których musisz wiedzieć
Komentarz

10 ukrytych funkcji iOS 11, o których musisz wiedzieć

Ostatnia aktualizacja 01-02-2018 przez

iOS 11 został wydany we wrześniu 2017 roku. Nowa wersja systemu zawiera usługę Apple Pay, przywrócone centrum zarządzania, ulepszone emoji, zestaw rzeczywistości rozszerzonej, nowy App Store, Apple Maps i wiele innych. Niektórzy użytkownicy mogą jednak nadal nie znać pewnych ukrytych funkcji iOS 11. Jeśli chcesz poznać inne ukryte funkcje iOS 11, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

10 ukrytych funkcji na iOS 11

nowe Live Photos

ios live photo

Live Photos to specjalna funkcja aparatu pozwalająca dokładnie przechwytywać ruch i dźwięk. Funkcja ta został pierwotnie zaimplementowana w iPhone 6. Poprzednio możliwe było przeglądanie zdjęć Live Photos tylko w trybie standardowym, poprzez naciśnięcie ekranu urządzenia. Obecnie jednak, funkcja Live Photos została dodatkowo udoskonalona. Możliwe jest teraz korzystanie z różnych efektów, takich jak przycięcie, zapętlenie, odbicie lub długa ekspozycja. Aby zastosować nowe efekty w swoich zdjęciach, wystarczy przesunąć palcem w górę ekranu i wybrać odpowiedni rodzaj animacji.

tworzenie zdjęć Live Photos w FaceTime

facetime

Użytkownicy iPhone’ów chętnie korzystaj z FaceTime do rozmów z bliskimi i przyjaciółmi. Funkcja ta po raz pierwszy pojawiła się na telefonach Apple wraz z iPhone 4. Obecnie, FaceTime jest dostępny także na innych urządzeniach Apple, takich jak iPad, iPod Touch i komputerach Mac. Dotychczas nagrywanie ekranu podczas rozmowy było wyjątkowo trudne. Wraz z nadejściem iOS 11, problem ten został jednak zażegnany. Możliwe jest teraz zrobienie zdjęcia Live Photos w trakcie rozmowy wybierając odpowiednią opcję w menu „Ustawienia” > „FaceTime”.

Klawiatura jednoręczna

klawiatura jednoręczna

Czasami chciałoby się móc napisać coś na klawiaturze iPhone używając tylko jednej dłoni. Niestety, szerokość klawiatury uniemożliwia w takich przypadkach skuteczne pisanie. Istnieje jednak tajna funkcja iOS 11, która pozwala rozwiązać ten problem. Dzięki klawiaturze jednoręcznej, możesz pisać przy użyciu tylko jednej ręki. Aby aktywować ten tryb, otwórz „Ustawienia”, wybierz kartę „Ogólne”, a nastepnie „Klawiatury” i zaznacz „Klawiatura jednoręczna”.

Nowe efekty wiadomości

efekty wiadomości

Fantastyczne nowe funkcje wiadomości na urządzeniach iOS umożliwiają edycję wyglądu „chmurek” z wiadomościami i sposób wyświetlania animacji na całym ekranie. Aplikacja „Wiadomości” zawiera teraz cztery różne animowane efekty i grafiki. Po wpisaniu treści wiadomości, przyciśnij dłużej przycisk „Wyślij”, aby wyświetlić menu kontekstowe „Wyślij z efektem”, a następnie naciśnij pole „Efekty” i wybierz pożądaną animację.

tryb cichy podczas jazdy

tryb cichy podczas jazdy

Kolejna ukryta sztuczka na iOS 11 dotyczy możliwości przełączenia urządzenia w tzw. tryb cichy podczas jazdy, co zablokuje połączenia telefoniczne i wiadomości na czas jego trwania. Dzięki temu, kierowcy będą mogli skupić się na drodze zamiast zwracać uwagę na dzwonek telefonu. Aby włączyć automatyczną aktywację trybu należy dodać go do Centrum zarządzania. W tym celu otwórz „Ustawienia”, a następnie „Centrum sterowania” i „Dostosuj narzędzia”, po czym dodaj „Nie przeszk. podcz. jazdy”. Następnie, przesuń palcem w górę ekranu i włącz tryb cichy.

Natychmiastowe tłumaczenia przez Siri

siri

Siri jest osobistym asystentem cyfrowym zaprojektowanym przez Apple. Moduł ten jest sterowany głosowo i ma na celu natychmiastowe udzielanie odpowiedzi na pytania użytkowników. Siri może także wykonywać niektóre czynności na urządzeniu i oferować różne sugestie na komendę użytkownika. W iOS 11, Siri umożliwia natychmiastowe tłumaczenie mowy z języka angielskiego na francuski, włoski, mandaryński, niemiecki itd. Dla przykładu, możesz nacisnąć przycisk główny i powiedzieć: „Hej, Siri, możesz przetłumaczyć słowo dom na niemiecki?” Aplikacja poda ci wówczas tłumaczenie słowa.

Wstawianie obiektów do tekstu

pdf

Jedną z ukrytych funkcji iOS 11 jest wstawianie obiektów do testu w formacie PDF. Jest to nowa opcja, która pozwala utworzyć PDF podczas wyświetlania strony internetowej lub zdjęcia. Aby z niej skorzystać, wystarczy nacisnąć ikonę „Udostępnij”, a następnie wybrać „Utwórz PDF”. Możesz wówczas wstawiać pola tekstowe, linie i kształty do tekstu.

Nowy przycisk wyłączania

wyłączania

Zdarzyło ci się kiedyś uszkodzić przycisk zasilania telefonu? Chcesz wyłączyć telefon, ale dosłownie nie da się tego zrobić? Aby rozwiązać tego typu problemy, w systemie iOS 11 dodano nową opcję manualnego wyłączania telefonu. Aby z niej skorzystać, otwórz „Ustawienia” > „Ogólne” > „Wyłącz” i przesuń suwak, aby wyłączyć urządzenie.

Udostępnianie haseł WiFi

haseł wifi

Zdarzyło ci się kiedyś próbować podłączyć do sieci WiFi w domu znajomego? Znalezienie i wpisanie hasła wymaga niekiedy sporo zachodu. W nowej wersji systemu dostępna jest funkcja udostępniania haseł, dzięki której na urządzeniu iOS osoby połączonej z lokalną siecią WiFi wyświetli się zapytanie, czy chce ona udostępnić nam hasło do sieci. Dzięki temu możesz łatwo połączyć się z siecią domową kolegi bez konieczności wpisywania hasła.

Ever-Notes na iPad

ever notes

Skanowanie dokumentów nie stanowi już problemu na iPad z iOS 11. Nie musisz już używać do tego celu komputera. Aby zeskanować dokument, przejdź do aplikacji Notatki, a następnei naciśnij symbol „+” > „Skanuj dokumenty” > zrób zdjęcie, a następnie wyreguluj obraz.

Podsumowanie

Opisane wyżej funkcje to tylko wybrane ulepszenia zawarte w systemie iOS 11. Większość z nich jest niezmiernie przydatna i dodatkowo zwiększa funkcjonalność urządzeń iOS. Spróbuj wykorzystać poszczególne ukryte funkcje iOS 11 na własnym urządzeniu.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 23 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oAktualności Tech.Ostatnia aktualizacja 01-02-2018

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry