Jak korzystać z ApowerMirror
Komentarz

Jak korzystać z ApowerMirror

Ostatnia aktualizacja 18-01-2019 przez

ApowerMirror to aplikacja umożliwiająca streamowanie ekranu urządzeń Android/iPhone na komputerze. Program umożliwia także sterowanie urządzeniami Android z poziomu komputera za pomocą myszki i klawiatury. Korzystając z programu, możesz wygodnie odtwarzać pliki multimediów zapisane na telefonie z komputera, wyświetlać pliki PPT, PDF i inne dokumenty na dużym ekranie, a także grać w gry Android lub wysyłać wiadomości za pomocą klawiatury i myszki. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję korzystania z programu.

Przewodnik użytkownika ApowerMirror

Łączenie telefonu z komputerem

Pobierz aplikację na swój komputer Windows lub Mac, a następnie zainstaluj ją i uruchom.

Pobierz

Urządzenia iPhone:

 1. Połącz iPhone i komputer z tą samą siecią WiFi.
 2. Przesuń palcem w górę na telefonie od dołu ekranu. Jeśli korzystasz z systemu iOS w wersji 10 lub wyższej, zaznacz „Projekcja AirPlay” i wybierz pozycję „Apowersoft”.

  iOS 10

 3. W przypadku systemu iOS w wersji wcześniejszej niż 10, naciśnij „AirPlay”, wybierz urządzenie o nazwie „Apowersoft” i włącz tryb „Projekcja”. Ekran iPhone zostanie wówczas wyświetlony na komputerze.

iOS 8/9

Urządzenia Android:

Łączenie przez USB:

 1. Włącz debugowanie USB na urządzeniu Android.

  Otwarty debugowanie USB

 2. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli na telefonie wyświetlone zostanie powiadomienie z prośbą o zezwolenie na uruchomienie debugowania USB, wybierz „Zawsze zezwalaj dla tego komputera” i naciśnij „OK”. Poczekaj na ukończenie instalacji programu na urządzeniu. Na niektórych telefon konieczne może być ręczne zainstalowanie programu.

  Włącz debugowanie USB

 3. Uruchom aplikację na telefonie. Wyświetlone zostanie powiadomienie. Naciśnij „URUCHOM TERAZ”, a ekran urządzenia Android zostanie wyświetlony na komputerze.

URUCHOM TERAZ

Łączenie przez WiFi:

 1. Połącz urządzenie Android i komputer z tą samą siecią WiFi.
 2. Pobierz aplikację ApowerMirror na urządzenie Android.

 3. Uruchom aplikację na telefonie. Aktywuj „Połączenie WiFi”. Naciśnij „PROJEKCJA” i wybierz urządzenie o nazwie rozpoczynającej się od „Apowersoft”. Naciśnij „URUCHOM TERAZ”. Ekran urządzenia Android powinien zostać teraz wyświetlony na monitorze.

Połączenie WiFi

Uwaga: Możesz zaznaczyć pole „Nie pokazuj tego więcej” w oknie powiadomienia, by uniknąć konieczności każdorazowego potwierdzania wyboru.

Przewodnik po funkcjach

Funkcje dostępne na Android i iOS

Jednoczesne streamowanie ekranów Android i iPhone

Program ApowerMirror jest w pełni kompatybilny z systemami Android i iOS. Co więcej, aplikacja umożliwia jednoczesną projekcję ekranu urządzenia Android i iPhone na komputerze. W tym celu wystarczy nawiązać połączenie z komputerem na obu urządzeniach.

streamowanie ekranów Android i iPhone

Uwaga: aby zmienić jakość obrazu, możesz przejść do „Opcji” > „Ustawienia ogólne”.

zmienić jakość obrazu

Nagrywanie ekranu telefonu z dźwiękiem

W przypadku urządzeń iPhone z usługą AirPlay, po nawiązaniu połączenia przez WiFi możesz bezpośrednio nagrywać czynności wykonywane na telefonie wraz z dźwiękiem, naciskając przycisk „Rozpocznij nagrywanie” po prawej stronie okna aplikacji, albo naciskając skrót Ctrl + R. W przypadku urządzeń Android, możesz nagrywać ekran telefonu po połączeniu przez USB lub WiFi. Jednakże, jeśli chcesz streamować lub nagrywać dźwięk z telefonu Android, będziesz musiał skorzystać z usługi Chromecast lub Google Home, aby bezprzewodowo wykonać projekcję ekranu telefonu w aplikacji ApowerMirror. Sam program nie umożliwia streamowania dźwięku z urządzeń Android.

Nagrywanie ekranu telefonu

Uwaga: Przed rozpoczęciem nagrywania na komputerze Windows, możesz przejść do „Opcji” > „Ustawienia przechwytywania” i wybrać format i jakość wideo, katalog zapisu oraz wejście audio. Aplikacja umożlwia nagrywanie dźwięku systemowego zarówno z telefonu, jak i komputera. Dodatkowo, program pozwala także nagrywać dźwięk z mikrofonu komputera. Naciśnięcie skrótu Ctrl i +/- pozwala dostosować poziom głośności.

Ustawienia przechwytywania

Zrzuty ekranu z telefonu jednym kliknięciem

ApowerMirror pozwala łatwo tworzyć zrzuty ekranu z telefonu. Wystarczy ustawić pożądany obraz na ekranie telefonu, a następnie nacisnąć ikonę „Zrzut ekranu” w prawym panelu interfejsu lub użyć skrótu klawiszowego Ctrl+Q.

Zrzut ekranu

Funkcje wyłączne dla urządzeń Android

Sterowanie urządzeniem Android z komputera

ApowerMirror umożliwia pełne sterowanie z komputera urządzeniami z systemem Android w wersji 5.0 lub wyższej. Przy pierwszym korzystaniu z programu, należy nawiązać połączenie poprzez USB. Po uruchomieniu trybu sterowania z komputera, możliwe będzie także nawiązywanie połączenia przez WiFi. Jeśli w trakcie procesu wyświetlony zostanie komunikat mówiący, iż tryb sterowania z komputera nie został włączony, naciśnij po prostu „Włącz teraz”.

Uwaga: tryb sterowania z komputera można wyłączyć poprzez ponowne uruchomienie telefonu. W takim przypadku konieczne będzie ponowne nawiązanie połączenia z komputerem z użyciem kabla USB.

tryb sterowania z komputera

Gra na Klawiaturze

Tryb „Gra na Klawiaturze” pozwala na mobilną grę na komputerze bez żadnych limitów. Można grać mobilnie w PUGB na PC korzystając z klawiatury podobnie jak w przypadku emulatora Androida. Należy przeciągnąć ikonę na cel lub obszar kontroli sterowania i zmienić mapowanie klawiszy, następnie dotknąć klawisza, by wykonać akcję lub ruch. Można ustawić klawisze według własnych upodobań. Zostaną one zapisane. Następnym razem będzie można kontynuować mobilną grę korzystając z wirtualnej klawiatury.

Uwaga: Proszę ustawić rozmiar kółka, tak by miało odpowiedni zasięg. Jeśli przycisk celowania koliduje z wirtualnym joystickiem, proszę przenieść go do wolnego obszaru ekranu po prawej stronie.

Gra na Klawiaturze

Wysyłanie wiadomości z komputera

Po nawiązaniu połączenia przez USB lub WiFi, możesz wysyłać sms-y, wiadomości w WhatsApp i innych komunikatorach przy pomocy klawiatury i myszki. Możesz zmienić też ustawienia wejściowe komputera, by wybrać odpowiedni język. Dodatkowo, za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl+C możesz skopiować tekst z komputera, a następnie wkleić go na telefonie przy pomocy skrótu Ctrl+V.

Wysyłanie wiadomości

Wyświetlanie powiadomień Android

Program umożliwia także wyświetlanie powiadomień z telefonu Android. Po nawiązaniu połączenia przez USB lub WiFi, wyświetlony zostanie komunikat z zapytaniem, czy chcesz, aby ApowerMirror wyświetlał powiadomienia. Naciśnij „Włącz teraz”, a wyświetlony zostanie ekran „Powiadomień”. Włącz aplikację „ApowerMirror”.

Wyświetlanie powiadomień Android

Możesz także dostosowywać ustawienia na telefonie Android. W tym celu, uruchom aplikację ApowerMirror na telefonie i naciśnij przycisk menu w lewym górnym rogu interfejsu. Wybierz „Ustawienia” i otwórz „Powiadomienia”. Wybierz „ApowerMirror” i naciśnij „OK”.

Powiadomienia

Często zadawane pytania

P: Jak mogę włączyć tryb sterowania z komputera?

O: Po podłączeniu urządzenia Android do komputera przez USB, tryb ten zostanie włączony automatycznie w programie ApowerMirror.

P: Dlaczego tryb „Sterowanie z komputera” jest domyślnie wyłączony?

O: Z powodu ograniczeń systemowych, po zrestartowaniu telefonu zezwolenie na „Sterowanie z komputera” zostaną automatycznei zablokowane przez system Android. Dlatego też, konieczne będzie podłączenie urządzenia Android przy pomocy kabla USB w celu ponownego włączenia tej funkcji.

P: Czy muszę nawiązywać połączenie przez kabel USB, aby aktywować tryb „Sterowanie z komputera” za każdym razem, gdy nawiązuję połączenie WiFi?

O: Nie jest to konieczne. Dopóki nie zrestartujesz telefonu lub opróżnisz pamięci podręcznej urządzenia, tryb powinien pozostawać aktywny przez cały czas po jego włączeniu.

P: Dlaczego nie mogę połączyć telefonu z ApowerMirror przez WiFi?

O: Możliwe jest, że twój telefon i komputer nie są połączone z tą samą siecią WiFi.

P: Dlaczego nie mogę połączyć urządzenia Android z ApowerMirror przez USB?

O: Istnieje możliwość, że tryb debugowania USB nie został włączony na telefonie.

P: Dlaczego nie słyszę/nie mogę nagrać dźwięku z Android po połączeniu z komputerem przez aplikację ApowerMirror?

O: Niestety, aplikacja ApowerMirror nie umożliwia streamowania dźwięku z Android. W tym celu, musisz skorzystać z usług Chromecast lub Google Home, aby wykonać projekcję z Android w ApowerMirror poprzez WiFi.

P: Czy w aplikacji ApowerMirror dostępne są jakieś skróty klawiszowe?

O: Tak. Możesz nacisnąć kombinacje klawiszy Ctrl+Q, aby wykonać zrzut ekranu, Ctrl+R, aby uruchomić nagrywanie ekranu, Ctrl++ lub Ctrl+-, aby dostosować głośność, Ctrl+C i Ctrl+V, aby skopiować tekst z komputera i wkleić go na telefonie.

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, zapraszamy do kontaktu! Odpowiemy na twoją wiadomość w najkrótszym możliwym terminie.

Ocena:4.8 /5(w oparciu o 18 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:Dnia oApowerMirror, Projekcja Telefonu, Projekcja Telefonu dla Mac.Ostatnia aktualizacja 18-01-2019

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Skorzystaj już teraz!
APOWERSOFT
Upominki
i
Zniżki
Więcej informacji
Apowersoft Unlimited
Błyskawiczny instalator dla 14+ produktów All Apowersoft
new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry