Jak Sprawdzić VID i PID Urządzenia?

1

Czym jest VID i PID?

Pełna nazwa skrótów VID i PID to kolejno: Vendor ID (ID sprzedawcy) i Product ID (ID produktu). Zasadniczo, dane VID i PID urządzenia składają się z ciągu znaków, jak np. VID_05A9, czy PID_2800. Wartość właściwa wyświetlana jest w nawiasach. Wartość VID i PID stanowi unikalne ID urządzenia USB podłączanego do komputera Windows. Takie ID wykorzystuje się do przekazywania danych urządzenia i sterowników niezbędnych do podłączenia go przez USB.

2

Podaj VID i PID, aby połączyć z Apowersoft Phone Manager?

Przed połączeniem urządzenia z programem Apowersoft Phone Manager poprzez USB, sterownik danego urządzenia musi zostać zainstalowany na komputerze w celu wykrycia typu i modelu urządzenia. Po zainstalowaniu sterownika, program Apowersoft Phone Manager automatycznie wykona połączenie. Zazwyczaj aplikacja jest w stanie samodzielnie zainstalować potrzebne sterowniki. Jednakże, niektóre z niestandardowych modeli mogą nie posiadać łatwo dostępnych sterowników.

Jeśli nie możesz skutecznie połączyć swojego urządzenia z programem Apowersoft Phone Manager, to być może niezbędne sterowniki nie są dostępne. Wówczas niezbędne jest podanie danych VID i PID urządzenia. Apowersoft Phone Manager może wówczas bezpośrednio zainstalowac potrzebne sterowniki, co umożliwi wykonanie połączenia z aplikacją.

Aby rozwiązać ten problem, wystarczy podać właściwe dane VID i PID urządzenia.

3

Jak Sprawdzić VID i PID Urządzenia?

i

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Komputer > kliknij Właściwości > Menedżer Urządzeń.

ii

Podłącz urządzenie do komputera > kliknij Telefon Android > Kliknij prawym przyciskiem myszy na Interfejs Złożony Android ADB > Właściwości.

Krok 2 do sprawdź VID i PID urządzenia

iii

Kliknij Szczegóły > Wybierz ID Sprzętu w zakładce Właściwości > Copy any group of Value below > Skopiuj wyświetloną poniżej Wartość (Wklej lub przepisz w bezpiecznym miejscu).

Krok 3 do sprawdź VID i PID urządzenia

iv

Wprowadź model urządzenia i dane VID i PID w formularzu poniżej i prześlij go do nas.

Dziękujemy za współpracę! Jeśli interesują cię inne produkty firmy Apowersoft, skontaktuj sięz nami pod adresem support#apowersoft.com (proszę wpisać @ w miejsce #), a prześlemy ci kod rejestracji wybranego programu za darmo.

Ocena:4.3 /5(w oparciu o 21 ocen)Dziękujemy za ocenę!
Zamieszczone przez:ApowersoftDnia oApowerManager, Menedżer Mobilna.Ostatnia aktualizacja 22-01-2019

Dodaj Komentarz

Wpisz swoje imię!
Wpisz treść recenzji!

Komentarz (0)

Poradnik

Jak Sprawdzić VID i PID Urządzenia?

Pobierz

Na pewno spełni Twoje oczekiwania!

new
Wsparcie
Udostępnij
Recenzji
Skomentuj
Do góry